E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Një rritje prej 2 për qind ka edhe në pagat bruto e cila në muajin nëntor arriti në 32.268 denarë.
Paga mesatare neto në nëntor 21.976 denarë


Paga mesatare neto e paguar për punëtor në nëntor ishte 21.976 denarë dhe ajo është rritur për 1,8 për qind krahasuar me muajin e njëjtë vitin e kaluar, njoftoi sot Enti Shtetëror për Statistikë.

Një rritje prej 2 për qind ka edhe në pagat bruto e cila në muajin nëntor arriti në 32.268 denarë.

Rritja ka të bëjë kryesisht me sektorët "shërbime të tjera", ku ka një rritje prej 9,2 përqindve, "Shërbime administrative dhe veprimtari ndihmëse shërbyese" për 8,4 për qind dhe ndërtimtaria me 7,1 për qind.

Në nëntor, 1.2 për qind e të punësuarve në Republikën e Maqedonisë nuk kanë marrë paga.

Publikuar: 27.01.2016 | 15:30
Lexuar: 533 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime