E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ura rrethore në Lagunën Garzon në Uruguaj ka kushtuar 11 milionë dollarë.
Video: A e kuptoni pse arkitektët e kanë bërë rrethore këtë urë?
Arkitektët kanë ndërtuar një urë inovative, që u jep mundësinë udhëtarëve të shijojnë edhe pamjen spektakolare.

Ura rrethore në Lagunën Garzon në Uruguaj ka kushtuar 11 milionë dollarë.

Përpara se të ndërtohej, laguna kapërcehej vetëm me trap.

Tashmë udhëtarët mund të ngadalësojnë dhe të shijojnë pamjen.

Projekti është financuar nga një biznesmen argjentinas.

Më shumë se 1 mijë makina kalojnë lagunën çdo ditë.

Publikuar: 28.01.2016 | 14:06
Lexuar: 557 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime