E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Intensiteti i komunikacionit në drejtimet rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar. Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.
Kujdes! Shi në shumë akse rrugore, mjegull në Demir Kapi

Komunikacioni në të gjitha rrugët shtetërore zhvillohet pa ndalesa dhe pengesa, nëpër rrugë kryesisht të lagështa.

Shi bie në Gostivar, në Strazhë, Mavrovë, Ohër, Strugë, Resnje, Krushevë, Kërçovë, Bukovë, Presekë dhe Zhelezec. Mjegull me dukshmëri deri në 100 metra ka në aksin rrugor Demir Kapi - Udovë.

LAMM rekomandon kujdes të jashtëzakonshëm në drejtimin e automjetit, shpejtësi të adaptuar në lëvizje, respektim i sinjalizimit të vendosur rrugor dhe planifikim të udhëtimeve sipas kushteve të motit.

Kujdes i veçantë, është i nevojshëm në pjesët të cilat kalojnë nëpër grykat malore, veçanërisht në akset rrugore Katllanovë - Veles, Mavrovë - Dibër - Strugë, Gostivar - Mavrovë, Demir Kapi - Udovë, Koçan - Dellçevë, Vinicë - Berovë, ku mund të paraqiten shembje të vogla të dheut.

Intensiteti i komunikacionit në drejtimet rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar. Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Publikuar: 04.02.2016 | 12:18
Lexuar: 838 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime