E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në komunën e Bogovinës është bërë azhurimi i bazës tatimore me qëllim të rritjes së të hyrave vetanake.
Në komunën e Bogovinës është bërë azhurimi i bazës tatimore me qëllim të rritjes së të hyrave vetanake
Praktikat më të mira të legjislacionit të financave të qeverisjes vendore.

Përvojat e Evropës Juglindore dhe Sfidat që përballet Shqipëria.
9 -10 shkurt Tiranë, Shqipëri

Në këtë seminar marrin pjesë shumë shtete te Ballkanit si: Mali i Zi, Sërbia, Bosnje-Hercegovinë, Bullgaria dhe Maqedonia.

Kryetari i komunes së Bogovinës z.Hazbi Idrizi iu drejtua të pranishmëve me temën ,,Financimi i komunave në Maqedoni"

Me theks të veçantë u përqëndrua në tatimet lokale të përcaktuara me ligj si: Tatimin në pronë, pasi që tatimi në pronë paraqet një burim shumë të rëndësishëm për komunat.

Në komunën e Bogovinës është bërë azhurimi i bazës tatimore me qëllim të rritjes së të hyrave vetanake.

Publikuar: 09.02.2016 | 15:15
Lexuar: 870 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime