E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Vitin e kaluar, Daisy Gilardini, një fotograf profesionit i kafshëve të egra, vendosi të shkonte të fotografonte hapat e parë të këlyshëve.
Fotografi qëndroi 117 orë në të ftohtë për të kapur këto foto
Çdo vit, që nga mesi i shkurtit e deri në mes të marsit, një ngjarje e madhe ndodh në Parkun Kombëtar Wapusk në Kanada: arinjtë polar dalin nga shpellat me foshnjet e tyre 4 muajshe për herë të parë.

Vitin e kaluar, Daisy Gilardini, një fotograf profesionit i kafshëve të egra, vendosi të shkonte të fotografonte hapat e parë të këlyshëve.

Daisy shpenzoi 13 ditë në park dhe priti 117 orë përpara shpellës, ndërsa temperatura shënonte -50 gradë celcius.
Daisy Gilardini
Daisy Gilardini
Daisy Gilardini
Daisy Gilardini
Daisy Gilardini
Daisy Gilardini
Daisy Gilardini
Daisy Gilardini
Daisy Gilardini
Daisy Gilardini
Daisy Gilardini

Publikuar: 15.02.2016 | 16:54
Lexuar: 815 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime