E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Protagonistët kryesorë në film janë: Nazmi Gocmen, Kenan Gurgurovci dhe Halil Ibrahi, Kalaycioglu.
Një film ndryshe nga të tjerët, “Istanbul connection” (Video)


“Istanbul connection” është filmi më i ri i zhanrit aksion, që ka pasuruar skenën e filmit shqip. Filmi është bërë nën regjinë e Kenan Gurgurovcit, ndërsa skenarin e ka bërë Femi Halimi.

Përmbajtja e filmit ka të bëjë me shoqërinë e pasluftës në Republikën e Kosovës. Filmi vë në pahë një fenomen negativ shoqëror ku theksohet krimi dhe lihen anash zakonet e lashta, doket, besimi dhe humanizmi. Megjithatë nga ana tjetër thekson luftëtarët e denjtë të krimit, korrupsionit dhe dashakëqinjve të popullit shqiptarë.

Filmi prekë një temë të madhe, që ka të bëjë me sfidat e shoqërisë kosovare.

Protagonistët kryesorë në film janë: Nazmi Gocmen, Kenan Gurgurovci dhe Halil Ibrahi, Kalaycioglu.

Publikuar: 17.02.2016 | 18:45
Lexuar: 1189 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime