E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Shkolla e Mesme fillimisht do të ketë katër paralele edhe atë dy në gjimnazin e përgjithshëm dhe dy paralele profesionale.
Zyrtarizohet themelimi i shkollës së mesme në Saraj

Këshilli i qytetit të Shkupit i ka dhënë përkrahje propozimit për themelimin e Shkollës së Mesme në Saraj.

Nga shtatori i këtij viti akademik, Shkolla e Mesme në Saraj, do të jetë e hapur dhe të gjithë ata nxënës që do të mbarojnë shkollën fillore do të mund të regjistrohen.

Shkolla e Mesme fillimisht do të ketë katër paralele edhe atë dy në gjimnazin e përgjithshëm dhe dy paralele profesionale.

Ndryshe, kapaciteti i Shkollës së Mesme do të jetë mbi 600 nxënës të shpërndarë në 12 kabinete.

Shkolla e re është investim i Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, mirëpo kontribut në këtë drejtim kanë dhënë edhe Komuna e Sarajit dhe Qyteti i Shkupit, transmeton zhurnal.mk

Publikuar: 19.02.2016 | 16:21
Lexuar: 744 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime