E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kryeqyteti i Austrisë lë mbrapa 229 vende të tjera të botës, përsa i përket cilësisë dhe nivelit të mirëqënies.
Vjena, ja përse është më e mira në botë…
Londra, Parisi dhe New York-u mund të dominojnë kur vjen puna për modën, jetën e natës, por për të jetuar kryeqyteti numër një në botë tashmë është Vjena.

Kryeqyteti i Austrisë lë mbrapa 229 vende të tjera të botës, përsa i përket cilësisë dhe nivelit të mirëqënies.

Pas Vjenës renditet Zyrihu i Zvicrës dhe më pas kryeqyteti i Zelandës së re, Auckland.

Rezultatet e këtij studimi, janë bazuar në të dhënat që vetë njerëzit kanë treguar mbi standartin dhe nivelin e jetesës, në vendet e tyre.
Vjena, ja përse është më e mira në botë…
Vjena, ja përse është më e mira në botë…
Vjena, ja përse është më e mira në botë…

Publikuar: 23.02.2016 | 17:05
Lexuar: 770 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime