E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

"Filmi "Shok" mund t'i shokojë të gjithë", shkruan Deadline, faqe e famshme në internet, e cila pasi ka analizuar sinopsiset e filmave ka ardhur në përfundim që filmi me regji të Jamie Donoughue do të shokojë me triumfin e tij.
Mbyllet votimi për Oscar, fotuesi absolut është filmi kosovar
Është mbyllur procesi i votimit në Akademinë Oscars, për të gjitha kategoritë e sivjetme. Fushata e cila ka nisur që në muajin shtator ka përfunduar, ndërsa fituesit janë tanimë në zarfet që do të hapen natën e 28 shkurtit.

Deadline ka parashikuar fitoren e filmit kosovar "Shok" në kategorinë Short Film Live Action.

"Filmi "Shok" mund t'i shokojë të gjithë", shkruan Deadline, faqe e famshme në internet, e cila pasi ka analizuar sinopsiset e filmave ka ardhur në përfundim që filmi me regji të Jamie Donoughue do të shokojë me triumfin e tij.

Brie Larson është favorite për çmimin e aktores më të mirë, ndërsa Leonardo DiCaprio për rolin e tij në The Revenant.

Mbrëmë filmi "Shok" është shfaqur në sallën e Akademisë.

Ndërkaq, gazeta amerikane Los Angeles Times, në një artikull kushtuar çmimeve Oscars, ka shkruar se filmi shqiptar "Shok" do të jetë fituesi i çmimit Oscar për kategorinë "Filmi më i mirë i metrazhit të shkurtër", transmeton Gazeta Blic.

"Ne presim që filmi 'Shok', që si ngjarje ka miqësinë e dy djemve shqiptarë gjatë luftës në Kosovë, ta fitojë Oscarin. Fundi është shumë emocionues, dhe të lë një përshtypje të qëndrueshme", shkruhej në artikullin e LA Times.

Publikuar: 24.02.2016 | 10:30
Lexuar: 581 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime