E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Liqeni është aq i thellë, saqë përmban 20% të ujit të freskët të gjithë botës. Njerëz të shumtë kanë raportuar për një sërë dukurish paranormale, saqë tanimë është e vështirë të thuhet që asgjë e pazakontë nuk ngjan në atë zonë.
Liqeni më i thellë në botë, vendi i preferuar i UFO-ve
Viteve të fundit, liqeni Bajkal në Siberi ka qenë temë e diskutimeve të shumta, lidhur me shfaqjen e jashtëtokësorëve dhe objekteve të tjera të çuditshme.

Liqeni është aq i thellë, saqë përmban 20% të ujit të freskët të gjithë botës. Njerëz të shumtë kanë raportuar për një sërë dukurish paranormale, saqë tanimë është e vështirë të thuhet që asgjë e pazakontë nuk ngjan në atë zonë.

Njëri nga rastet më të famshëm është ai i prillit të vitit 1987, kur Valery Rudentsov, bashkë me dymbëdhjetë shokë të tij kishin dalë për ta kaluar natën buzë liqenit.

Mëngjesin e hershëm të asaj dite, në ora 00:20, pranë grupit të madh të shokëve ishte shfaqur një disk i madh, i cili, pa bërë fare zhurmë, kishte qëndruar për rreth pesë minuta pezull mbi kokat e tyre, para se të zhdukej.

Ky është vetëm njëri nga raportimet e shumta për dukuri paranormale, që kanë ndodhur viteve të fundit.
 liqeni Bajkal në Siberi
 liqeni Bajkal në Siberi
 liqeni Bajkal në Siberi

Publikuar: 29.02.2016 | 12:51
Lexuar: 817 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime