E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

"Netët Arabe" - Baleti Kombëtar i Kosovës vjen në Tetovë, të premten me 04 mars 2016, në skenën e Qendrës për Kulturë në Tetove me fillim në ora 19.30 !Trupa Kombëtare e Baletit të Kosovës e ka përgatitur për ta vënë para publikut tetovar premierën për muajin shkurt, shfaqen e baletit klasik “Netët arabe”, me koreografi të Pullumb Agalliut.

Shfaqja e cila kishte premierën në Prishtinë me 25 shkurt të këtij viti, do të vihet për herë të parë në skenën e Pallatit të Kulturës në Tetovë , më 04 ,mars (e premte) me fillim nga ora 19:30.

Muzikën e kësaj shfaqjeje të baletit e ka bërë Fikret Amirov, kurse skenografinë Ylli Selmani.

Publikuar: 03.03.2016 | 11:05
Lexuar: 876 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime