E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Aktivitetet më pas u transferuan në Çifte Hamam ku u realizua ekspozita "Kolonia e piktorëve të ri " ku pjesmarrës ishin 29 nxënës të shkollave tona.
Komuna e Çairit me sukses rumbullaksoi aktivitetin
.
Ky aktivitet filloi me konkursin letrar të mbajtur në shkollën fillore "Imri Elezi" ku morën pjesë 14 nxënës të shkollave të komunës tonë .
Punimet e këtij konkursi letrar u kontrolluan nga komisioni në përbërje Prof. Sherif Selimi dhe Prof. Afrim Rexhepi të cilët vendosën që punim më i mirë të zgjidhet punimi i nxënëses Diellza Saiti nga shkolla fillore "Kongresi Manastirit " duke pasuar pastaj me nxënësen Greta Kadriu nga shkolla fillore " Vasill Gllavinov " dhe Ajnur Fazliu nga shkolla fillore "Imri Elezi" .

Aktivitetet më pas u transferuan në Çifte Hamam ku u realizua ekspozita "Kolonia e piktorëve të ri " ku pjesmarrës ishin 29 nxënës të shkollave tona.

Ngjarja kryesore e kësaj jave përplot me aktivitete ishte oraganizimi përmbyllës për të nderuar veteranët e arsimit në Qendrën Informative Kulturore, me program festiv ku veç tjerash, nga kryetari i komunës Izet Mexhiti u bë dhe dekorimi i arsimtarëve më të mirë. Më pas u shtrua edhe një drekë e përbashkët që kaloi në një atmosferë shumë të ngrohtë bashkëbisedimi.

Publikuar: 08.03.2016 | 17:26
Lexuar: 858 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime