E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në këtë takim morrën pjesë edhe Drejtoresha e Qendrës për trajnim profesional znj. Ajshe Selmani dhe Udhëheqësi i Sektorit për Arsim në komunën e Bogovinës z. Nuriman Tefiku.
Zhelina dhe Bogovina së shpejti me Shkolla të mesme profesionale
Ministri i Arsimit dhe Shkencës z. Abdilaqim Ademi, priti në takim pune Kryetarin e komunës së Bogovinës z. Hazbi Idrizi dhe Kryetarin e komunës së Zhelinës z. Fatmir Izairi në lidhje me hapjen e shkollave profesionale në këto dy komuna.

Në këtë takim morrën pjesë edhe Drejtoresha e Qendrës për trajnim profesional znj. Ajshe Selmani dhe Udhëheqësi i Sektorit për Arsim në komunën e Bogovinës z. Nuriman Tefiku.

U vendos që së pari të përgatitet një studim fizibiliteti për ate se ç'farë drejtimesh janë të nevojshme të hapen në këto shkolla, gjegjësisht për ç'farë lëmie ka nevojë më shumë që edhe të hapen drejtime të tilla.
Zhelina dhe Bogovina së shpejti me Shkolla të mesme profesionale

Publikuar: 10.03.2016 | 18:19
Lexuar: 917 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime