E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mahmud Hysa, shkencave filologjike u la një mori veprash të rëndësishme, të cilat vlerësohen lartë dhe nuk do të harrohen nga gjenerata të tëra studentësh dhe studiuesish. Në këto momente të rënda të dhimbjes, në emrin tim dhe në emër të Universitetit Shtetëror të Tetovës, u shprehim ngushëllime të sinqerta familjes së nderuar Hysa, drejtuesve të Universitetit të Prishtinës, miqve, dashamirëve dhe kolegëve të tij.
Rektori i USHT-së, Prof. Dr. Vullnet Ameti: Profesor Mahmud Hysa veprimtar i dalluar i arsimit shqip


Universiteti Shtetëror i Tetovës, me hidhërim të thellë e mori lajmin për ndarjen nga jeta të Prof. dr. Mahmud Hysës, intelektualit të respektuar në mbarë hapësirën shqiptare.
Profesor Mahmud Hysa, veprimtari i dalluar i arsimit shqip, ka dhënë kontribute të larta për kombin tonë dhe për shoqërinë në përgjithësi. Për ne mbetet i paharruar kontributi i tij në Fakultetin Filologjik të Universitetit të Tetovës.
Mahmud Hysa, shkencave filologjike u la një mori veprash të rëndësishme, të cilat vlerësohen lartë dhe nuk do të harrohen nga gjenerata të tëra studentësh dhe studiuesish.
Në këto momente të rënda të dhimbjes, në emrin tim dhe në emër të Universitetit Shtetëror të Tetovës, u shprehim ngushëllime të sinqerta familjes së nderuar Hysa, drejtuesve të Universitetit të Prishtinës, miqve, dashamirëve dhe kolegëve të tij.

Rektori i USHT-së, Prof. Dr. Vullnet Ameti: Profesor Mahmud Hysa veprimtar i dalluar i arsimit shqip

Publikuar: 18.03.2016 | 21:21
Lexuar: 702 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime