E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Projekti financohet përmes bashkëfinancimit dhe duhet të përfundojë deri në fund të qershorit të këtij viti.
Do të rrumbullakohet sistemi i kanalizimit në komunën e ZhelinësSot, në komunën e Zhelinës ministri i mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor z.Nurhan Izairi dhe kryetari i komunës z.Fatmir Izairi nënshkruan marrëveshje për financimin e projektit: "Ndërtimi i rrjetit të kanalizimit në v.b Trebosh".

Me rindërtimin e pjesëve të rrjetit të kanalizimit në të cilën plotësisht do të lidhen rreth 450 subjekte të reja, kryesisht do të rrumbullakohet sistemi i kanalizimit 30 kilometra në komunën e Tetovës.

Në këtë mënyrë sipas deklaratës të ministrit Izairi do të sigurohet infrastruktura themelore e domosdoshme jo vetëm për cilësinë e jetës së banorëve të kësaj komune, por edhe për të mbrojtur më mirë mjedisin.

Projekti financohet përmes bashkëfinancimit dhe duhet të përfundojë deri në fund të qershorit të këtij viti.
Do të rrumbullakohet sistemi i kanalizimit në komunën e Zhelinës
Do të rrumbullakohet sistemi i kanalizimit në komunën e Zhelinës
Do të rrumbullakohet sistemi i kanalizimit në komunën e Zhelinës
Do të rrumbullakohet sistemi i kanalizimit në komunën e Zhelinës

Publikuar: 21.03.2016 | 15:19
Lexuar: 1077 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime