E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ai ishte në aeroportin e Brukselit të martën kur u dëgjuan shpërthimet, duke mbetur i plagosur, por që mjekët kanë dhënë garancinë për jetën e tij.
19-vjeçari që i shpëtoi 3 sulmeve terroriste
Njeriu më me fat në botë? Mason Wells. Amerikani 19-vjeçar i mbijetoi për të tretën herë sulmeve terroriste.

Ai ishte në aeroportin e Brukselit të martën kur u dëgjuan shpërthimet, duke mbetur i plagosur, por që mjekët kanë dhënë garancinë për jetën e tij.

Ai është një misionar i kishës mormone dhe më 13 nëntor, datë kur ndodhën sulmet e Parisit, ishte pikërisht në kryeqytetin francez, ndërkohë që kishte qenë shumë pranë vendit ku kishte shpërthyer bomba edhe në Maratonën e Bostonit.

“Është një mrekulli nga Zoti që Mason është ende gjallë. Kjo është hera e tretë që i shpëton një sulmi terrorist. Ishte ne Paris vitin e kaluar, ndërsa ishim edhe në Boston”, tregoi i ati, Chad Wells, në “Abc News”.

19-vjeçari ndodhej bashkë me një tjetër misionar në aeroportin e Brukselit dhe pësoi disa dëmtime në këmbë si dhe djegie në fytyrë dhe duar. Aktualisht, ai është nën kujdesin e mjekëve në një spital në Belgjikë.

Publikuar: 23.03.2016 | 12:43
Lexuar: 520 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime