E hënë, 19.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Siç informoi Ministria e Arsimit dhe Shkencës, Ademi do të flasë në temat: "Trendet e reja në arsim në shekullin e 21-të" dhe "Migrimi dhe politikat arsimore".
Ademi gjatë fundjavës në Samitin arsimor global në StambollMinistri i Arsimit dhe Shkencës Abdylaqim Ademi nesër dhe pasnesër në Stamboll do të marrë pjesë në Samitin global arsimor të cilin do ta hapë presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan.

Siç informoi Ministria e Arsimit dhe Shkencës, Ademi do të flasë në temat: "Trendet e reja në arsim në shekullin e 21-të" dhe "Migrimi dhe politikat arsimore".

"Ademi në kuadër të temës së parë do të përqendrohet në reformat në arsim në Republikën e Maqedonisë, falë të cilave shteti ynë është në hap me vendet më të zhvilluara në botë. Kur bëhet fjalë për modernizimin e arsimit, nuk ka kompromis. Kjo është sferë në të cilën duhet të arrihen standardet më të larta", do të potencojë ministri i Arsimit dhe Shkencës, informon MASH-i.

Në ditën e dytë të Samitit arsimor global Ademi do të flasë për problemin aktual me krizën e refugjatëve dhe për atë se nëpër Maqedoni çdo ditë transitojnë mijëra refugjatë nga Lindja e Afërt, se për një pjesë të tyre të cilët mbesin në shtet janë siguruar qendra për pranim, të cilët përveç veshjeve të ngrohta dhe ushqimit, ofrojnë edhe edukim të nevojshëm.

Publikuar: 25.03.2016 | 12:22
Lexuar: 605 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime