E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ata zgjodhën ishullin lundrues “Freedom Cove” në gjirin e ishullit të Vankuverit në Kolumbinë Britanike
Çifti shpenzon 20 vite për të ndërtuar shtëpinë në ishullin lundrues
Shumë kohë më parë, për tu arratisur nga jeta e zhurm Wayne Adams dhe Catherine King vendosën të realizojnë ëndrrën e tyre dhe të ndërtojnë një shtëpi të vogël në një ishull.

Ata zgjodhën ishullin lundrues “Freedom Cove” në gjirin e ishullit të Vankuverit në Kolumbinë Britanike.

Ata punuan shumë për 20 vite për të krijuar shtëpinë e tyre të qetë lëvizëse në natyrë, dhe ende nuk kanë përfunduar.

Shtëpi të gjelbëra, galeri arti dhe një far ndajnë parajsën e tyre ekologjike, të gjithë të dekoruar me materiale të riciklueshme.

“Ne e jetojmë jetën tonë në atë mënyrë, shpresojmë që na ndihmon të kontribojmë në mirëmbajtjen e mjedisit tonë- shpjegon King.
Çifti shpenzon 20 vite për të ndërtuar shtëpinë në ishullin lundrues
Çifti shpenzon 20 vite për të ndërtuar shtëpinë në ishullin lundrues
Çifti shpenzon 20 vite për të ndërtuar shtëpinë në ishullin lundrues
Çifti shpenzon 20 vite për të ndërtuar shtëpinë në ishullin lundrues
Çifti shpenzon 20 vite për të ndërtuar shtëpinë në ishullin lundrues

Publikuar: 26.03.2016 | 23:27
Lexuar: 665 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime