E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Vëllai i madh është katër vjeç. Vëllai i vogël është sa gjysma e moshës së tij. Sa vjeç do jetë vëllai i vogël kur i madhi të jeë 100?”
Video: Ky tipi i bën një rreng matematikor të dashurës në krevat, ja si përgjigjet ajo

Një djalë vendosi t’i japë një leksion matematikor të dashurës së tij.

Ndërsa ishin të shtrirë në krevat, ai i bëri këtë pyetje.

“Vëllai i madh është katër vjeç. Vëllai i vogël është sa gjysma e moshës së tij. Sa vjeç do jetë vëllai i vogël kur i madhi të jeë 100?”

Përpara se të përgjigjeni, mendohuni pak dhe mos bëni gabimin e vajzës, që tha se do jetë 50 vjeç.

Publikuar: 28.03.2016 | 15:10
Lexuar: 705 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime