E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Paralajmërimi vlen për tre vende të banuara në veri dhe në lindje të vullkanit.
Aktivizohet vullkani Pavlof në Alaskë

Vullkani u aktivizua të dielën pasdite, ndërsa të hënën në mëngjes reja u zgjerua në verilindje në mbi 400 milje në brendësi të Alaskës.

Vullkani është një nga më aktivët në Alaskë dhe gjendet 625 milje në jugperëndim të Ankorixh, qyteti më i madh në shtetin federal amerikan.

Shërbimi meteorologjik nacional dha paralajmërim tek banorët e Alaskës, të cilët jetojnë në rajonin e vullkanit, se lagjet mund të mbulohen me hirin e vullkanit, përderisa ndryshon drejtimi i erës, siç pritet.

Paralajmërimi vlen për tre vende të banuara në veri dhe në lindje të vullkanit.
Aktivizohet vullkani Pavlof në Alaskë

Publikuar: 29.03.2016 | 11:23
Lexuar: 637 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime