E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ekspozita do të jetë e hapur për opinionin dy muaj në Muzeun e Treblinkës.
Hapet ekspozita

Në Muzeun në Treblinkë, Republika e Polonisë, është hapur ekspozita "Deportimi i hebrenjve nga Maqedonia në Treblinkë - 1943".

Ekspozita është pjesë e qendrës memoriale të hokolaustit të hebrenjve nga Maqedonia, ndërsa prezantimi i saj në Poloni është në organizim të Qendrës memoriale të holokaustit të hebrenjve nga Maqedonia, Ambasada e Republikës së Maqedonisë në Varshavë dhe Muzeu në Treblinkë.

Në hapje të ekspozitës, delegacioni në emër të Fondit të holokaustit të Maqedonisë dhe Bashkësisë hebraike në RM vendosi lule para përmendores së viktimave të holokaustit nga Maqedonia.

Ekspozita do të jetë e hapur për opinionin dy muaj në Muzeun e Treblinkës.

Publikuar: 04.04.2016 | 15:06
Lexuar: 618 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime