E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në fakt, kjo është arsyeja se pse Hoxha renditet i treti në listën e “10 diktatorëve më të çmendur”.
Video/ 10 diktatorët më të çmendur në botë, ja ku renditet Enver Hoxha

Edhe pas vdekjes, ish-diktatori i Shqipërisë Enver Hoxha, vijon të bëjë jehonë jo vetëm mes shqiptarësh, por edhe në botë.

Dhe ajo që çudit edhe më tepër ndërkombëtarët është fakti se ndërtoi 750 000 bunkerë prej çimentoje për t’u mbrojtur nga ndonjë sulm i jashtëm, në një kohë kur vendi kishte një popullsi prej vetëm 3 milionë banorësh.

Në fakt, kjo është arsyeja se pse Hoxha renditet i treti në listën e “10 diktatorëve më të çmendur”.

Në videon që po qarkullon në rrjetet sociale, diktatorit Hoxha ia kalojnë vetëm Mobutu Sese Seko, ish-diktator i Republikës Demokratike të Kongos.

Çmenduria e tij kishte të bënte me faktin se, ai ndëshkonte këto që i përmendej emri në TV.

Po ashtu Hoxhës, ia kalon edhe Saparmurat Niyazov nga Turkmenistani, i cili i emëronte muajt e vitit sipas emrave të familjes së tij. Ai gjithashtu dënonte këto që vendoste flori tek dhëmbët, si edhe çdo njeri që sinkronizonte buzët me këngëtarët në koncerte.

Publikuar: 05.04.2016 | 11:22
Lexuar: 518 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime