E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kryetari Bejta njoftoi edhe për investimin e radhës në fshatin Raven ku po zhvillohen punimet për asfaltimin e dy rrugicave të tjera brenda fshatit.
U lëshua në përdorim rruga e re e asfaltuar në fshatin Raven
Ka vijuar promovimi i investimeve të shumta të realizuara nga ana e Komunës së Gostivarit. Inuagurimi i radhës u bë në fshatin Raven si një nga pesë fshatrat më të mëdha të Komunës së Gostivarit.

Në prani të banorëve lokal, kryetari Bejta lëshoi në përdorim rrugën e re të asfaltuar në vendin e quajtur Kodra të fshatit Raven.Duke folur për investimin në fjalë, kryetari z. Nevzat Bejta bëri me dije që rruga ku paraprakisht u ndërtua kanalizimi fekal dhe rrjeti i ujësjellësit, është e gjatë rreth 200 metra, me gjerësi rreth 3 metra, kurse vlera e investimit është mbi 960 mijë denarë.

“Kemi investuar në të gjitha vendbanimet e Komunës së Gostivarit. Sot jemi këtu që bashkë me qytetarët e fshatit Raven ta promovojmë asfaltimin e rrugës tek vendi i quajtur Kodra. Rruga është e gjatë rreth 200 metra, me gjerësi rreth 3 metra, dhe vlera e investimit është mbi 960 mijë denarë apo mbi 15 mijë euro”, tha kryetari Nevzat Bejta.

Kryetari Bejta njoftoi edhe për investimin e radhës në fshatin Raven ku po zhvillohen punimet për asfaltimin e dy rrugicave të tjera brenda fshatit. Në fshatin Raven po ashtu u bë ndërrimi i çatisë së shkollës fillore, si dhe u vendos Stacioni pritës për autobusët.Për investimet e kryera nga Komuna e Gostivarit, banorët e fshatit u shprehën mirënjohës për kryetarin, z. Nevzat Bejta, i cili, siç thanë ato, të gjitha premtimet elektorale i bëri realitet.

Publikuar: 07.04.2016 | 14:09
Lexuar: 684 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime