E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Njëzet filma konkurrojnë për çmimin “Palma e artë”, i cili pritet të shpërndahet në përfundim të festivalit të 69-të të Kanës, që do të zhvillohet nga data 11-22 maj.
Në garë për “Palmën e artë” të Kanës, 20 filma

Filmat në garë:

– “Toni Erdmann” i gjermanit Maren Ade

– “Xhulieta” e spanjollit Pedro Almodovar

– “American Honey” e britanikut Andrea Arnold

– “Vajza e panjohur” e belgëve Jean-Pierre dhe Luc Dardenne

– “Personal Shopper” e francezit Olivier Assayas

– “Fundi i Botës” i kanadezit Xavier Dolan

– “Paterson” i amerikanit Jim Jarmusch

– “Qëndroni vertikalisht” i francezit Alain Guiraudie

– “Akuariumi” i brazilianit Filho Kleber Mendonça

– “Guri i keq” i francezes Nicole Garcia

– “I, Daniel Blake” i britanikut Ken Loach

– “Trëndafili Ma’ ” i filipinezit Brillante Mendoza

– “Matura” i rumunit Cristian Mungiu

– “Të duash” i amerikanit Jeff Nichols

– “Agassi” (The Handmaiden)” i koreano-jugorit Park Chan-Wook

– “The Last Face” e amerikanit Sean Penn

– “Sieranevada” e rumunit Cristi Puiu

– “Ajo” e holandezit Paul Verhoeven

– “The Neon Demon” e danezit Nicolas Winding Refn

– “Gruaja ime” e francezit Bruno Dumont.

Publikuar: 15.04.2016 | 14:20
Lexuar: 682 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime