E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në fillim të takimit, rektori i UT-së Ameti i dëshiroi sukses në punë zëvendëskryeministrit të ri Halili, i cili më herët ka punuar në këtë universitet dhe vjen nga bota akademike.
Halili takoi një delegacion të Universitetit të Tetovës
Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Festim Halili sot ka pritur në takim një delegacion të Universitetit të Tetovës (UT) të kryesuar nga rektori prof. Dr. Vullnet Ameti.

Në fillim të takimit, rektori i UT-së Ameti i dëshiroi sukses në punë zëvendëskryeministrit të ri Halili, i cili më herët ka punuar në këtë universitet dhe vjen nga bota akademike.

Gjithashtu u shpreh gatishmëria e dy anshme për vazhdimin e bashkëpunimit të mirë në mes UT-së dhe Sekretariatit për Implementimin e Marrëveshjes së Ohrit (SIMO) dhe se në të ardhmen do të realizohen aktivitete dhe projekte të përbashkëta.

Zëvendëskryeministri Halili theksoi se pati kënaqësi që takimin e parë si zëvendëskryeministër e ka realizuar me drejtuesit e UT-së, prej ku edhe e ka filluar karierën si profesor. Njëkohësisht, ai tha se mbështetja institucionale ndaj UT-së nuk do të mungoj edhe në të ardhmen.

Publikuar: 15.04.2016 | 15:23
Lexuar: 722 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime