E shtunë, 26.05.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ambasada e Holandės urė nė mes Maqedonisė dhe NATO-s

Publikuar: 17.01.2009 | 14:21
Lexuar: 17177 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
lina (15/10/2009 20:04:54) Ujam e intersume per termin ne Ambaste holandeze ne shkup nese kam munsi me drjrtu
xhaviti (02/11/2009 14:10:37) Kerkoj udhezim per aplikim te vizes per udhetim ne Holande
A eshte i nevojshem caktimi i terminit per aplikim dhe si kryhet caktimi i terminit
fitnete regjepi (09/11/2009 22:47:16) ju lutem a mundem te caktoj termin per muajin 10 dhjetor,me rrespekt ju pershendes mundesisht me dergoni nje pergjigje
fitnete regjepi (09/11/2009 22:55:11) ju lutem ku mundem me gjensisht te kontaktoj per caktimin e terminit per aplikim te vizes ju pershendes
shkelzen gashi (19/11/2009 19:16:06) kerkoj informacin per viz per slloveni
elona (12/12/2009 06:22:35) jam e interesuar te di se qfar dokumenta duhet me pas per dorzimin e vizes per holand dhe gjuhen deshta m dit a duhet me hi ne test ju pershendes
nesa (15/12/2009 02:43:43) un jam nesa si mundi te me ndimoni per termin te gjuhes ne shkup ju lutem me ndimoni
nesa (15/12/2009 02:56:49) ej lina a` ka munsi mem tregu sysh po e mson gjuhen holandisht apo shkon ne kurs a po me liber nese ban mem tregu tunggggggggg
laura (17/12/2009 23:57:15) ju lutem me tregoni per kurs te holondisht ne kosov nuk kurs qysh mi mesu na ketu ne kosov a ka munsi mus me hi kurs hiq per viz ju lutum
cimi (18/12/2009 17:58:57) per te gjith ata qe jan te interesuar te ndjekin nje kurs te gjuhes holandeze ne kosove, per me kalu testin ne ambasaden holandeze, shkruani per me shume informata ne kete e-mail: shqip-holandisht@live.com,
pershendetje cimi
xhevat (24/12/2009 05:25:56) e kam motren ne holand posedoj pasosh diometrik kam nevoj te shkoj si turist edhe qfar dokumente me duhen te posedoj ehe sa pare me nevoiten nese ka mundsi ma ktheni pergjigjen
laura (25/12/2009 03:33:18) un jam laura aka munsi mem tregu edhe mem kthy pgrejigj jen si me hi test per gju se kosovn uk kurs te holondisht
ju l uj lutum tegomni
cimi (27/12/2009 02:17:49) Xhevat: se qfar dokumentash te duhen per vize turistike, do te kishte qene ma mire me ju drejtu ambasades Holandeze.

Laura: me shkruaj ne e-mailin tim, qe e kam japur me larte, dhe do te merresh pergjigjien.

Me respekt cimi
Sevda (29/12/2009 01:04:16) Xhevat sikur cimi te kisha keshillu te hysh ne website te ambasades holandeze ne shkup besoj qe aty i gjen gjitha informatat. ky eshte websiti:[Reklamimi nuk ėshtė i lejuar] abassade skopje
shpresoj se krysh pune. Laura munt e njejta vlen edhe per ty duhesh me ju drejtu ambasades ne shkup. Per kurs holandisht ne kosove edhe un jam e interesuar nese dikush din diqka le tme pergjigjet ne ket email: s.begu@telfort.nl
beka gjilan (29/12/2009 01:23:36) A din naj kush per kure te gjuhes holandishtes ne kosove ju lutem
cimi (29/12/2009 14:24:24) Edhe njeher desha te ju informoj(Laura, sevda, Bekim dhe tjeret) se kurs te gjuhes Holandeze ka ne Prishtine. Per me shume informata shkruani: shqip-holandisht@live.com

me respekt;
cimi
Milot (06/01/2010 01:27:26) kom nevoj per termin ne ambasaden e holandes
krasniqi (08/01/2010 06:24:34) pershendetj ah ka mundesi me dit per kurset eh holandishtes ku gjinden ne kosvo ne veqansi ne mitrovic ah ka nes ska ne mitrovic ku munden te gjinen preshendetj lajmroum klm
cimi (08/01/2010 20:48:09) Zotri Krasniqi,
Ne Mitrovice nuk ka kurs te gjuhes holandeze, por vetem ne Prishtine. Neser (e shtune) fillojm me kurs, me nje grup te ri, keshtu qe nese deshiron te vijosh kursin me kete grup, shkruaj ne kete e-mail (shqip-holandisht@live.com) dhe dergo numrin e telefonit, pastaj ne te kontaktojm.

me respekt:
Cimi
Milot (19/01/2010 00:29:30) pershendetje kom 1 pytje dua te kem 1 termin ne ambasaden e holandes flm tung tung shpresoj ne pergjigje
nuni (20/01/2010 19:01:43) kush don me mesua gjuhen nl lajmrov nuni_101@hotmail.com
krasniqi (21/01/2010 23:27:43) cimi te kam shenu nje emel sod deri me sedo sekam pa ket pergjigje tane shpresoj se me kthen klm shum
cimi (27/01/2010 16:51:14) I nderuari z. Krasniqi, shiko edhe njehere-mailin, sepse ne e-mailin timnuk meka ardhur asnje e-mail me emrin Krasniqi. Keshtu qe shiko edhe njeher e-mailin dhe dergoma prap, sepse mund te kete ndodhe ndonjegabim.


pershendetje Cimi
fema (30/01/2010 05:25:23) korkoj viz pune per sllovenii. tung ..?
loni (04/02/2010 05:41:38) po laura mundesh me hin net test oki vec me le nje imell ku muj met kontaktu
loni (05/02/2010 20:24:43) kuje po i fyn termin pr ambasad te hlondeze okey muj me kry pun dicka okey
laura (12/02/2010 04:52:31) po qysh me hi test si ni fjal
nuk e kuptoj
Berat (12/02/2010 21:55:46) More njerzi e kom 1 pytje: A e din ndokush prej juve kur e mer zyra e NL kompetencat per ambasad mu bo

pershendetje Berati
loni (13/02/2010 05:06:24) po ti oj laura prqka eki pr bashkim familar apo prqka je e interesume ti
loni (13/02/2010 05:09:54) ok qysh met kontaktu ty laura
laura (17/02/2010 21:19:34) po bashkim familar e kam vizen une po du mi dit qysh mej ba mus me hi tesst mi gjet ni lidhje se i kam 45 vjet
sandra (17/02/2010 21:50:08) po cim aje i sigurt ti si poj meson
loni (19/02/2010 23:59:01) po munesh meqet lidhje po te kushton shtrejt shumm aa laura
fahri (20/02/2010 18:56:46) ah ka mundesi meh dit ah ka viz pune per kosovaret ne slloveni ne vitin 2010 asht hek ndalesa e vizav te punes ne slloveni
laura (20/02/2010 21:31:55) po sa kushton tregom pot ma marrt meja tregoj se pom vyn urgjet viza familare per mus me hi test o te lutem tregom
deti (10/03/2010 23:40:34) ju lutem a ka ne prishtin kurse te gjuhes holandeze se jom e interesume. nese ka ju lutem me tregoni ku mond te paraqitem se me duhet vis familjare. faleminderit per mirkuptim
yllka (12/03/2010 19:14:55) valla une e kom krye me libre testin se ekom pas libren me pytje testi shum kollaj asht me msu nose ekeni qat libre okey mundoni mej qet qat libre se shum let ish me pas qat liber tung kaloni mir ishalla krejt ejapni
cimi (13/03/2010 03:04:18) Deti, desha te tregoj se ka kurs te holandishtes ne Prishtine dhe nje grup i ri fillon me kurs kete te diele (14.03.2010), nese je e interesume shkruaj ne kete e-mail: shqip-holandisht@live.com,


pershendetje cimi
roni (14/03/2010 02:38:12) po kush asht inetresum pr vis sllovenis ok muj mej kry diqka pun
arlindi (25/03/2010 03:25:41) roni nes ka mundes per viz te slovenis kisha pas deshir me ndegju ne msn arlindi1923@hotmail.com klm loni
a-olluri@hotmail.com (05/04/2010 13:34:12) mirmengjesi desha te ju pys se si ka munsi me bae ni termin per vize te holandes per baben se onlain nuk po qilet faqja nese kae donje ndryshim ju lutem me informoni flm
fari zeqiri (07/04/2010 15:12:04) desha te dim kur vin vizat e slovenis ksaj jave nese mund me na tregu....te flm mund te na tregoni edhe te kjo adres....dina-15@live.com...ju faleminderitr.
burimi (11/04/2010 23:53:14) pershendetje
kush me tregon se qfar dokumentacioni duhet pregaditur per te aplikuar per vizen shengen per ne holande sepse kam pak informacione dhe ambasada gjendet ne shkup
ju faliminderit
burimi (12/04/2010 00:53:10) laura
nese ka mundesi te di diqka per qfar libri behet fjal qe ju keni dhen testin e gjuhes holandeze,nese ka mundesi me ndihmoni ne ket drejtim
ju pershendes me shpres te kem nje ndihm nga ana juaj
agoni (14/04/2010 02:50:44) popo burim une ekom libren e testit ok
laura (15/04/2010 23:12:55) un nuk e kummesu nuk muj mej than kerkuj si di
nessa (18/04/2010 03:22:07) tung a ka munsi mem tregu qysh mi jep na testin holandish kur ska ne ks
agoni (21/04/2010 23:52:47) oj nesa une tregoj qysh me jap testin se enjof dikon une qete kryn pun
laura (22/04/2010 23:51:57) po tregom qysh mi gjet lidh jen mi kalu
agoni (27/04/2010 16:26:33) po oj laura une enjof diikon qete kryn pun ok
arlindaa (27/04/2010 16:39:24) agon shum flm prejteje se sot e kryta testin flm shum edhe ishall junimon krejve tungg agoni flmm flmm
belerimi (27/04/2010 17:06:05) oj arlindaa nuk po e qel telefonin qaj djali bre qka me bo a
arlindaa (27/04/2010 17:11:46) valla blerim nuk edi une valla agoni nuk po e qel apo qaj qe makryti punen mue cili ok se une foli edhe ishalla ta qel telin a edhe ta kryn tung beli
gona (28/04/2010 15:49:03) ej o njerz prej 10 majit kish mendryshu ligji ne ambasad kish mukan shum mashtir ka qka nakish qet
ilma (30/04/2010 21:42:53) ej arlinda aki munsi mem nium pr teset si eki kry se une jom ra 5 her prej testi telutna nose mundesh nimon tung
cimi (01/05/2010 15:55:07) Ilma, shkruja ne kete e-mail (shqi-holandisht@live.com) dhe merr informata te detajume rreth testit dhe kursit te gjuhes Holandeze.

Pershendetje,
Arsimi
burimi (07/05/2010 17:54:42) ej asht everte qe tash po ndrojke ligji ne ambasad a kush din mem tregu se mashtir kish mubo tungi kaloni mir
laura (22/05/2010 01:19:32) po tregomni qysh mi gjet lidhjen pa test
me shku bashkim familar e pres pergjigj jen
ok
beka (26/05/2010 03:06:17) po burim shum asht bo mashtir se une jam hi edhe jam ra se shum shtir asht bo valla shok
laura (29/05/2010 19:39:48) agon nimom edhe mu qysh i ke nimu arlidaa
shpresaa (02/06/2010 03:18:06) ku qaka ishbo bre ashtu une jam ra valla pr vete nuk edi qka ishbo
celi (05/06/2010 07:58:44) pershendetje si jeni si pe kaloni deshta tju pys qka me duhet per viz familjare dhe ku gjindet ambasada horlandeze nese ka mundesi mem tregoni faleminderit per mir kuptim kaloni mir ciaooooooo
blerta (06/06/2010 19:34:54) po shpresa po mashtir ubo se edhe une jam ra valla shum keq ish nuk edi qka me bo
Fatusha Ramadani (11/06/2010 13:09:33) Pershendetje,
ju lutem, me informoni nese mund te pranoj garancionin per Holande permes fax-it dhe se a mund te te aplikoj per vize me ate garancion (te derguar permes fax-it)?!.
Ju faleminderit
ibrahim (19/06/2010 03:30:15) deshta ta di se qka duhet me pas per aplikim per viz turistike edhe a duhet me bo termin per me ardh atje ju falminderit per mirkuptim
loni (27/06/2010 16:48:01) o njerz une e mundem meju ndimu pr test ne abbasad ok
andi (01/07/2010 00:22:12) Mirembrema kam nje pytje nese ka mundesi mem tregu se si mund te kontaktoj me ambasaden e holandes ne prishtin si e ka numrin e telefonit ju lutem mu pergjigjeni ?
ilir sejdiu (02/07/2010 12:13:49) Pershendetj te nderuar a ka musi me drejtu per nje termin a mujm me ba a po qka duhet prej dukumntacjon me pru per aplikim te ju
laura (04/08/2010 22:18:19) numri i abasades holandes esht qyk numer 98111
besarti (10/08/2010 08:07:34) agon si je si pe kalon deshta te pys aka mundesi mem ndihmu nese ka mundesi lajmrom ne kit mail besarti_39@hotmail.com flm nihum tung
bedrija (12/08/2010 00:52:09) loni si je si pe kalon deshta te pyt aka mundesi mem ndihmu nese ki koh merre kit imel mango_vu@hotmail.com te pershendes kalo mir nihum tung
loni (13/08/2010 02:28:46) ok bedrija te kry pun diqka ok po nek adres lajmoru loni-1@hotmail.com ok edhe me qon nr e telit edhe nium ok shok tung
Arsimi (22/08/2010 13:58:45) Sipas informatave qekam nga 1 janari i vitit 2011 testi i gjuhes holandeze do behet edhe me shkrim, sepse deri tani ka qene vetem me goje, dhe ate permes telefonit.
mela (03/09/2010 13:42:33) Jam e interesuar per kurs e gjuhes Holandeze per aplikim per vize,une jetoj ne Prishtne dhe do e vijoja menjehere kursin ju lutemi me kontaktoni ne email adresen besha2008@hotmail.com sepse adresa shqi-holandisht@live.com nuk po ben.
Mirjeta (03/09/2010 18:21:39) ju qe nuk e keni kalu provimin tash se fundi a mund te tregoni perafersisht se qka ju bie ne provim dhe a eshte testi vetem me goje apo edhe me shkrim
loni (03/09/2010 21:45:13) po mirejta tash ashtu asht edhe me shtir asht bo po nose ke nevoj te ndimoj pr test ok mirjate
Mirjeta (03/09/2010 23:40:48) Falemnderit Loni,Une e kam nje liber e cila i ka 100 pyetje edhe disa Cd sepse jam e interesuar me mesu vet se po me duhet vetem nuk po e di a me mjafton ajo literatur sa per ta kaluar testin apo duhet te zgjerohem me shume,nese ka mundesi per spjegime me te hollesishme me shkruaj ne kete e-mail: mire_eni@hotmail.com
Lendita (07/09/2010 02:19:55) Une e kam kaluar testin e gjuhes holandeze ne shkup, nese jeni te interesum me viju kursin e gjuhes holandeze ne Prishtine,ku edhe un kam viju at kurs dhe kam pas sukses. Shkruni ne kete e-mail:(shqip-holandisht@live.com) dhe kerkoni me shume informata, se profi ju tregonme shume rreth kursit.
Linda
lira (11/09/2010 18:31:27) un jom interesu me gjet kurs per gjuhen holandesze po skom mujt me gjet kerkund kish lut linditen nese ka munsi me dhan adresen se ku gjindet kursi ne pr ose ni nr te tel sa per informim tatyre qe jan tinteresum
don (12/09/2010 00:11:06) msoni qato qe ju kan thon mi msu kundershtimett edhe 100 pyetjett qe jon me fotografii sen ma shum nuk kerkojn ne test.. edhe kurr uli ne testt moss rrini pa fol cka din veq fol edhe pse nuk e din folee so i zorshem... ka tolerimee edhe atjee.. klm ju uroj fatt : ))
lira (12/09/2010 02:48:59) aduhet me mar libren me veti me pas tanden nambasad apo ata tjapin libr tjeter,edhe atibojn fiks 30 pytje a mapak.edhe nat klas qka osht tmer npytje veq ni person aka edhe tjer,aduhesh mu pergjigj shpejt apo mundesh pak mu mendu per mos me gabu kush din mem tregu flm
Lendita (12/09/2010 04:31:07) Lira, shkruaj ne kete e-mail:(shqip-holandisht@live.com), dhe kerkoja profes numrin e telefonit dhe pastaj ai te tregon qdo gje rreth testit dhe kursit.

Sukess linda
yllka (20/09/2010 19:40:57) tung lira mujeshe me kontaktu me qet loni ky munet met kry pun se mue meka kry pun qyky loni se une vet jom ra 3 her tana qyky loni maka kry mue punen ok tung kaloni mir ishalla krejt ekryni
Lendita (23/09/2010 21:32:57) O ju lutem, nuk ka shans qe dikush te mund te ju ndihmoj, sepse testi behet ne menyre elektronike dhe ne objektet e ambasades. Keshtu qe as mos tentoni sepse nuk ka shans me bon falls. Veq mesoni dhe shume lehte e jepni.

linda
mirjeta (25/09/2010 22:43:57) Une personalisht jam e interesuar me mesu vet gjuhen dhe me kalu testin, vetem nese kish pas mundesi te me tregoni se perveq librit me Cd qe eshte a keni mesu edhe diku tjeter, mundesisht te me ktheni pergjigje.

Ju falemnderit.
Jeta
don (26/09/2010 06:53:01) hey Ngoni . un tash shpejtt jom hi ne testt .. duhesh me i msuu qat liber me 100 fotografii qe oshtt.. edhe kundershtimett duhesh me i ditt.. psh..kompjuteri thot Leren tI Pergjigjesh spelen .. e tje e tjee edhe ki psh kopjuteri e thott ni fjali ti pergjigjesh njejtt si e tha ai .. sen ma shum sduhet me ditt ... ju pershendess kalofshi mirr
cimi (26/09/2010 11:05:28) Pershendetje,
Ok, desha te ju jap me shume informata rreth testit te gjuhes holandeze, i cili mbahet ne objektin e ambasades holandeze dhe behet ne menyre elektronike dmth permes telefonit, ku kompjuteri te ben pyetje kurse ti pergjigjesh.

Procedura shkon ne kete menyre:
Separi te identifikojn se a je personi qe duhet te merr pejse ne test, permes kontrollimit te pasaportes, japjes se gishterinjeve, fotografimit. Pastaj fillon procedura e testit.

Testi perbehet prej dy pjeseve:
KNS (Kennis van de nederlandse samenleving) qe ne shqip i bjen: Njohuri per shoqerin holandeze, ku egziton libra me 100 pyetje prej fotografive dhe ju duhet ti mesoni te 100 pyetjet, ku ne test ju bine vetem 30 pyetje. Nese i jepni 27 pyetje te sakta e kaloni pjesen e pare.

Pastaj keni 15minuta pauze, dhe filloni pjesen e dyte.

Pjesa e dyte perfshin:
TGN (Toets gesproken nederland) qe ne shqip dmth: Testim i te folurit te gjuhes holandeze, dmth te testojn se sa e flisni dhe e kuptoni holandishten.
Pjesa e dyte perfshin disa nenpjese, si:
a) Nazzegen (Emitimi - qe dmth, ata e thone nje fjali,kurse ti duhet te emitosh ne menyren ma te mire te mundshme ate fjali, dhe keshtu me radhe i ke perafersisht 12 fjali.

b) Vragen (Pyetje - Perafersisht 12 pyetje. Pyetjet mund te jene nga me te ndryshmet, si psh: Si e quan dikend qe nuk mund te ndegjoj? ose: Si e quan baban e babas tend? - Dhe ti duhet pergjigjesh,ku ke peraferisht 3-5 seconda kohe per pergjigjie.
c) Nazeggen (Emitimi - kjo pjese eshte e njejte me ate te paren vetem se fjalit ndryshojne, nuk jane te njejta).

d) Tegenstellingen(Antonimet ose te kundertat) - Kjo pjese perfshin po ashtu perafersisht 12 Antonime, ku nje ze nga telefoni te thot psh: paqe, ti duhet te pergjigjesh: lufte, ose nje tjeter, ai thot: e bukur, ti duhet te pergjigjesh: e shemtuar.

e) Verhalen navertellen (Shpjegimi i tregimit, ku ne kete pjese te fundit, i ke dy tregime te shkurta, ku se pari duhet ti ndegjosh permes telefonit dhe pastaj i ke 30 seconda kohe ne menyre qe me fjale te tua (ne holandisht) te spjegosh me pak fjal nese e ke kuptuar. Qellimi i ketyre tregimeve eshte me te testuar se sa e kupton gjuhen holandeze.

Nese nuk e kalon Pjesen e pare, kurse te dyten po, ateher ke ra prej testit. Duhet te dy pjeset ti kalosh.

Flitet se prej dhjetorit testi te behet me i veshtir, psh ne vend se ta kalosh pjesen e pare me 27 pyetje te sakta, te duhet 29 pyetje te sakata, ose pjesen e dyte ne vend te ti kesh 24 pike, te duhen 36 pike.
Kurse nga marsi i vitit 2011 flitet se do behet edhe me shkrim.

Shpresoj qe ju kam informuar qarte rreth testit te gjuhes holandeze, nese nuk keni kuptuar diqka mos hezitoni te me shkruani ne e-mail adresen: shqip-holandisht@live.com.

Me respekt,
Cimi


Kjo eshte procedura e testit te gjuhes holandeze. Nese keni ndonje pyetje, ateher shkruani ne e-mail adresen: shqip-holandisht@live.com
Mirja (10/10/2010 17:48:31) Pershendetje

Po ju drejtohem juve qe e keni jap testin apo ju qe keni hy ne test se fundi nese ka mundesi te me tregoni se termini ne ambasad a duhet te behet nga partneri/ja ne Holande dhe mandej a duhet ne qe jemi ne Kosove me dergu dokumentacion diqka para se me hy ne test te gjuhes, a duhet me pas kunor apo mundemi edhe pa te me hy ne test, etj...

Mundesisht ta tregoni proceduren teresisht se si shkon.

Ju falemnderit per mirekuptim Mirja
liridona gashi (12/10/2010 18:01:35) tung deshta te pyes se qfar duhet per viz turistike en holand qfar dekomente nese mundeni meem tregu ju falminderit per mir kuptim.
leana muja (13/10/2010 22:19:22) pershendetje jam leana muja jam e interesume me apliku ne ambasaden e maqedonis per viz familjare tek motra ime ne holand nuk kam informata qfar dokumenta duhet per aplikim nese mundeni mem informu faliminderit per mirkuptim
hasime (03/11/2010 22:03:56) a ka monsi nji nr te ambasades te holandes
ymri (05/11/2010 23:25:53) hallo
te gjidhve jetoj vet ne holland po shtir asht boll te msojesh gjuhen po kisha pas deshir se e kam yte dashuren ne kosov e spop di se ku ta qoj me msu gjuhen librat ja kam qu po pa e msu dikush me shku ,me naj kurs nuk ka me msu se asht shum e veshtrir nese din dikush se ku muj me gjet naj kun qe msojn holandisht ju flm
cimi (25/11/2010 23:13:06) ymri,
per kurs te holandishtes shkruaj ne kete e-mail: shqipholandisht@live.com, ne fund te kesaj jave fillon kursi ne Prishtine,
Bashkim (27/11/2010 18:23:39) Ju pershendes:
kam nje pyetje, nese din ndonjeri nga ju te me pergjigjet, un jam vet ne Holand perndryshe jam nga shkupi, tash ne pushimet verore isha ne shkup dhe jam martuar,pyetja esht: dua te marr bashkshorten ne menyr legale dhe dua qe ta regjistroj ne ndojne kurs per gjuhe, nese dikush din se a ka ne shkup ndonje vend ku ka kurs ku mund te meson gjuhen ju lutem me shkruani ne e-mail adresen Bashkim_nl@hotmail.com

Ju falemderohem dhe shum sukses atyne qe mundohen me jap testin...
niki (11/12/2010 16:31:08) une jam besniki a ka naj kush me ndihu per gju te holades a e din kush qysh asht testi e mi jap pytjet edhe pergjigjet nese mudet naj kush te me kalxon se kam me hi ne test ju lutem kthema pergjigjen. tuni klm
ARBEN NITAJ (14/12/2010 14:30:34) ju lutem, me informioni ne at atdres qe e kam cewkur se ku munt te aplikoj per viz turistike per holand
sheta (17/12/2010 15:29:48) un ekum kru qe nijav testin nambasad te holandes me 3 shoqe tjera te gjitha kemi pase sukses o testi shum ilht vetem libren me 100 pytje pregaditne kush dom ne apliku pa problem ekaloni pjesa pare ika prej 100 pytjev 30 tbin kurse pjesa edyt qka dish veq perseriti fjalt etynev edhe ekalon se shum ilet osht
mire (18/01/2011 00:36:07) Pershendetje,
Ju drejtohem te gjithe juve qe jeni te brengosun per testin e gjuhes holandeze se nuk eshte shume eveshtir me jap vetem librin me fotot d.m.th. pyetjet mesoni disa kundershtime dhe fjale elementare dhe besoj qe e kaloni, sepse une ne janar tash e kam jap edhe nuk ka qen i veshtir, vetem se ngutuni sa me shpejt qe mundeni se prej nje prilli do jet me i veshtir dhe diku deri ka fundi i vitit do behet edhe me shkrim.
Suksese te gjitheve.

Gjdo te mire.....Mirja
Jeta (20/01/2011 18:20:37) HI mfal ti Mire qe e paske dhon testin Urime a ban veq pak per afersisht mem tregu qto 100 pytje a duhet me i thon me goj a po me shkrim edhe qfar pytje pot bajshin munsesisht nese mundesh me ma kthy pergjegjjen se shpejti se kame hy ne test ok te pershendes shumm Jeta.....
mire (23/01/2011 17:24:29) Pershendetje Jeta,
Pyetje jan me goje, eshte personi pergjegjes aty qe thirr ne ministri dhe e vene linjen permes telefonit,testi kryhet permes kompjuterit ti duhet vetem ti vesh ndegjueset kur te thon ata dhe permes tyre zhvillohet testi i ndegjon pyetjet kurse ti i jap pergjigjet, pyetjet gjithsejt te bien 30 prej 100qe jan ne librin e gjuhes qe besoj e ke,aty ta japin nje liber me 30foto dhe gjdo pyetje qe ta thojn ata aty e ke edhe foton dhe e jap pergjigjen, mandej e ben nje pushim 5 minuta diku fillon me pjesen tjeter fol ashtu si e kupton ti dhe si ta merr mendja qe eshte e sakte, edhe nese se din thuaje nje fjal holandisht tjeter ose thuaj holandisht nuk e di vetem me fol eshte me rendesi. Edhe te tregimet qe jan ne fund dy te shkurtera i thua ashtu si ta merr mendja ty si te mundesh, e rendesishme eshte me te ndegju ata qe po flet holandisht.
Shpresoj te kesh fat... dhe ta kalosh.


Gjdo te mire....Mirja
Jeta (24/01/2011 16:14:30) Pershendetja Mire. Faliminderit shummm shummmm prej teje se ma paske kthy pergjigjjen,mke ndihmu se ma ke spejgu shum mirr.tash pe kuptoi se qysh po shkojka. ok ake mundesi me ma jap msn flasim nese ban. tung te pershendes shummmmm Jeta
ibrahim beqiri (31/01/2011 17:28:47) jupershendes un jam i interesum per informata per me i legalizu do dukumente per ni djal te mitur
per holand numri i telit 37745434907 kosov
toni- (15/02/2011 16:39:16) ehy une valla ekom kry testin me nimu shum nje djal ne test ok ishalla krejt e kryni
linda (17/02/2011 20:55:45) hey toni a ban mem tregu qysh e ke than testin bre se une kam ra qetash a munesh mem tregu krejt qka tkan vet e krejt shka je pergjegj ok tlutem kthema pergjigjjen tung te pershendes. E URIME TI SE E KE JAP TESTIN.
toni (24/02/2011 19:52:07) valla linda mue me gani nje djal shum valla aj maka letsu shum mue aj
aurela ...... (02/03/2011 14:11:33) tung,une deshta te pyes se kam ndegju se prej 1 prilli gjithqka do te ndryshon ne provim,,,, ju kisha lut nese keni mundesi me na tregu me hollesisht rreth procedures se provimit qe fillon nga 1 prilli ,,qka kane me ndryshu krejt ndryshimet qe behen me na i cek nje nga nje qe te kuptojm mire edhe te pregaditemi per provim flm permirekuptim ju lutem na shkruani dhe na tregoni se si do behet perj 1 prilli
teuta (04/03/2011 11:56:17) Pershendetje nga teuta ju kisha lut nese keni mundesi me na dergu numrin e profes qe mban kursin e holandishtes ne pr,ju kisha falenderuar shume dua te pyes per kurs se jam e interesuar edhe vet me shku flm per mirekuptim,urime te gjithve atyre qe e kan kry provimin
cimi (13/03/2011 19:40:04) teuta, ky eshte e-maili i profes qe mban kurse te gjuhes holandeze ne Pr. eshte ne pergaditje te nje grupi te ri, ku tani prej 1 prillit testi eshte edhe me shkrim.
shqip-holandisht@live.com
Nora (28/03/2011 16:46:10) Tung nga Nora,i kisha lutur ata persona te cilet hyjne ne provim nga data 01.04.2011 dmth prej fillimit te muajit PRILL le te na tregojn se qfare ndryshimi eshte bere ne provim,ai person qe e dine le te na shkruan ne kete faqen e komenteve e mos te HARRON
Nora (01/04/2011 09:56:38) Miremengjesi nga Nora , sot eshte 1 PRILLI prej dites se sotshme gjithka ka ndryshu ne provimin e gjuhes holandeze ,,i kisha lutur ata persona te cilet hyjne ne provim ne kete muaj le te na shkruajne se qka ka ndryshu edhe profa i cili po mban kurs ne Pr,neqoft se dine diqka o pash Zotin tregona se qka une kam ndegjuar qe provimi nuk do behet meshkrim por jan tjera gjera qe kan ndryshy PO AI I CILI HYNE NE PROVIM EDHE NESE NUK E KALON LE TE TREGON SE QKA I KA RA PASH ZOTIN NA SHKRUANI DHE NA TREGONI RRETH PROVIMIT TE GJUHES HOLANDEZE
zana (20/04/2011 23:25:15) jam kthyer nga holanda jam e interesuar te di se a mund ta vazhdojn femit e mi shkollen ne gjuhen holandeze ata jan 13 dhe 12 vjeqar ose se paku te ndjekin ndonje kurs ne menyre qe mos ta harrojn gjuhen
lon (28/04/2011 00:36:33) nora valla boll shtir ish ob po meqet dikon njefshem me let eki nora po ishalla e kryn edhe ti
rina (01/05/2011 23:21:21) tung nora nese je hi ti ne test tregom se qka te ka ra ne test pash zotin me tregon shkruma ne esm se qfar pytje te kan ra ne test .te pres me ma kthy esm nese nuk priton
rina (03/05/2011 17:20:20) tung o lon nese je hi ti ne test tregona ,se qka kish ndryshu provimi i gjuhes holandeze.Tregona se qfar pytje te kan ra ne provim tung te pres me ma kthy esm
nora (08/05/2011 19:22:30) tung rina me fal qe nuk tkam shkru me heret une kam hi ne provim edhe e kam kry po normal qe ish pak me veshtir ato 100 pytjet qe jane mua me kan ra 30 pytje dmth ajo nuk ka ndrysh pjesa e dyte edhe aty jane disa pytje qe kan ndryshu po kryesisht pjesa e trete esht pak me veshtir se aty ki pytje ki pjes te shkurta me lexu edhe prej seciles pjes qe e lexon i ke nga 4 pytje qe ti vet duhesh mu pergjigj shum shpejt se nuk te premton koha po krejt qysh duhet te tregon nje grua apo te kush i dorzon dokumentat qysh ne ffillim nuk eshte edhe shume shume veshtir se sa te mundesh fol holandisht se nuk po di qka me te then tjeter se nuk kam material te pjeses se tret se te kisha tregu krejt qysh shkon procedura se une kam qeeme e para [rej se kah ndryshy provimin se nuk kish pas kandidat tjer
rina (08/05/2011 22:43:18) Faliminderit nora shum prej teje si ma paske kthy esm edhe me tregove si nuk paskan ndryshu 100 pytjet hiq.Faliminderit shum prej teje si um tregove se qka paska ndryshu provimi per afersisht.E ty Urime si e paske jap testin se mu me kohe ma paske kthy esm se hala sum kan thirr.tung
valaa (28/05/2011 17:03:35) o te nederuar kush don me kalu testin holandisht shkoni ne kurs ne prishtin te profesori arsim edhe uen akm shku ne kurs shum mir ju mson edhe keni me kalu testin ju grntoj me kam shku ne kurs kam kry popo s edi a eshte ka mban kurs profi me arsim veliu ka qen ne ate kodh edhe ne fakultetin ekonomik ka msu para 2 vjete respekt per arsimin shum shummmmm
genti (04/06/2011 22:20:12) pershndetje kerkoj ndhim nga ju e kam qiken qe dy vite ne holland dhe se kam pa as ni her si ka mundesi per me pa qiken une
burim behluli (06/06/2011 15:47:22) pershendetje stafi i ambasades se holandes ju uroj pune te mbar a ka mundesi per termin,per holand 7dite kam me shku te nipi per darsum kam bileten kthyese vendimin e punes garancioni.bileten e kam me daten 03 07 20011 kethimi me 10 07 2011 aq kam pushim nga firma ime rc.cola gjilan ju lutem me tregoni ne imelen time ju pershendes perzemersisht burim behluli
burim (08/06/2011 17:09:52) un e kam librin holandisht shqip
valaa (16/06/2011 22:51:02) o burim.a ben mema jap ate liper a me ble si me pas kontakt me ty te lutem shum me shrkuaj ne imail valaa@zbavitu.net me respekt vala me kth imailin
bina (08/08/2011 11:32:17) pershendeje jam bina desha te ju lus juve qe e keni dhon testin tash se fundmi se a bon mem tregu se qysh esht testi perafershisht se une e kam librin me 100 pyetje edhe i di ato te gjitha por a ka rendesi ma shum kto 100 pyetje qe duhesh mi dhon patjeter apo edhe ato tjera qe jan duhesh patjeter mi dhon krejt ju lutem te me informoni se em duhet per shpejt se kam me shku tash shpejt edhe une me dhon testin juuuu lutem mem tregu sinqerisht mir pres pergjigje
edon (31/08/2011 16:37:50) pershendetje ... deshta me ditt a e kan bo testin edhe me shkrim .... qoft se mundett mem tregu dikush doni ....
rafet cimili (10/09/2011 00:20:14) tung rafeti jom nga mitrovica jom i pises verjore jukisha lut por ni viz pune nese ka munsi se jom pa pun sh katastrov pa pun rrezik jete mejetu ne veri julutem me tregoni tung
jeton krsniqi (16/09/2011 09:11:20) pershendetje desheta me vet per viz per me ardh ne holand ku duhet me i dergu dokumentet se deri para ni viti babaj i jem o dasht ne shkup ne ambasad te holandes po tani ku mundem faliminderit ne qoft se me lajmroni
Nysreti (30/09/2011 23:06:40) jam i interesuar qe te dije me teper rreth aplikimit per vize, prinderit e mi kan pranuar garancionet nga motra e cila banon ne Holand, si duhet te veproi tani une, duhet te caktoi ndonje termin para se ti sjelle prinderit atje apo si. ju faleminderit per mirekuptim
dani (12/10/2011 23:09:28) Kam nje pytje ? a mundem me hy edhe un ne ambasad ku jepet kursi i gjuhes apo provimi i gjuhes holandes ne ambasad.psh femrja kur te shkon per me jap provimin ne ambasad deshiroj te jem edhe un aty me ta! a eshte e mundur kjo !? flm per mirekuptim ..
nazmija (13/10/2011 14:42:18) ju lutem mem tregu dikush ku muj me gjet qat librin me 100 pytje,edhe nese ka mundesi adresen ku mabet kursi ne gjuhen holandeze se pom duhet me mesu ju faliminderit per mirkuptim pres pergjigje nga ju?
nazmija (19/10/2011 15:01:18) ju lutem per librin me 100pytje me mu pergjigj dikush ku muj me ble ose me gjet?edhe per kurs jam e interesune me gjet se ku ka, per gjuh holandeze, pres pergjigjje nga ju faliminderit per mirkuptim?
leonard domgjoni (01/11/2011 18:27:38) Ju lutna jam i interesum per ni termin per absad hollandeze ne shkup prishtina me ka then me ba termin te ju nese ka mundesi ma tregoni daten kur muj me ardh
Lulzim (06/11/2011 01:45:27) Ju lutem jam interesuar per ni termin, te Ambasades Holadeze.. Po du me dit a duhet me dorzu Prishtin po Shkup..dhe shvar dokumenta mduhet si mucikant qe po shkoj darsem ,,,
violeta (09/11/2011 00:07:27) per kurs jam e interesuar a mundet dikush mem tregu se ku ka aka ne pr?edhe qat librin me 100pyetje ku mundem me gjt me ble apo ku pres pergjigje nga ju dikush ju lutem sa ma shpejt mem tregu dikush famiminderit per mirkuptim?
violeta (09/11/2011 00:09:11) kurs te gjuhes holandeze?
Lulzim (15/11/2011 19:55:59) violeta qe merma nurmin tem edhe une jam interesuar per kurs pra shkoj te bashku ne kurs edh eme internime pak 044802754
erina (21/11/2011 21:53:55) A eshte i nevojshem caktimi i terminit per aplikim dhe si kryhet caktimi i terminit dhe qfar dokumenta duhet me pas per dorzimin e vizes per holand faleminderit per mirkuptim
roni (24/02/2012 20:03:38) po violeta mundesh me kry testin ok
violeta (26/02/2012 20:06:02) e ku mundem une me kry testin e gjuhes holandeze (kursin)Roni?nese ban mem tregu, flm si ma ke kthy imell?.
samile (27/02/2012 00:13:34) pershendetje
Edhe un jam e interesuar per nje kurs te gjuhes Holandeze ne Prishtine, nese dikush ka ndonje informat Ju lus per pergjegjje.
ismet shabani (29/02/2012 14:17:52) PERSHENDETJE TE GJITHVE KUSH ESHT I INTERESUAR PER KURSE TE GJUHES HORLANDEZE UN MUNA ME JU DREJTU KJO ESHT E MAILI QE MUNI MU LAJM OSE ME DERGON E MAIL ISA81_56@HOTMAIL.COM
dardan (29/02/2012 14:54:00) Si duhet te aplikohet per viz bashkshortore.A duhet te kryhet testi holandez patjeter.flm per mirkuptim...
Hamit (01/03/2012 15:22:09) pershendetje per ju,nese ka mundesi ta di se si apo ku mundem te baj termin per aplikim per viz holandes flm per kuptim
ismet (01/03/2012 18:46:28) KUSH ESHT I,E INTERESUM PER KURSE TE GJUHES HORLANDEZE ,LE TE SHKOJN NE FAKULTETIN EKONOMIK TE SIGURIMI I FAKULTETIT TE KERKOJN ASIMIN AJ ESHT PROFI EDHE BESOJ QE SIGURIMI I FAKULTETIT MUNET ME JU DHAN INFORMATA MA TE SAKTA PER ARSIMIN SE UN QE 6 MUJ E KAM KRY TESTIN SUKSES
samile (03/03/2012 00:01:10) pershendetje Ismet
Te falenderohem shume per informacionin lidhur me kursin.
roni (05/03/2012 12:47:15) po violeta une mundem met nium mundem meti qet libren edhe do pytje tjera edhe me mer mendja qe mundesh me kry
minire (17/03/2012 01:51:46) cim prshndetje jam minirja nse t kujtohm si eam kry kursin tek ti kam hy n ambasade kam dhan testin por pr shkak tpritjes se gjat ika dal afati tesit nse mun mem tregu aa ka ndryshu diqka se km me hy prap flm
Minire (18/03/2012 23:00:44) A mundesh mem treguu ?
Minire (19/03/2012 23:56:30) nse ban nr e telit ose me msn me kontaktu me ty se spo muj mar informata pr kurs
Minire (20/03/2012 15:06:49) po arsim ben nr e telit ose msn ekam nardi-dida@hotmail.com se pr momentin jam ne holand e veq kam ardh me viz turistike po nuk po ma lshojn vizn pa u kthy me hy un test prap se veq 1vit ka pas afat e un kam prit pr viz familjare 2mi kan refuzu e ta dha nr e holands veq me shkrun sms me dit si osht nr i yti e un t thirri se duhet me ardh nkurs pak se duhet me hy n test prap qe nr 31645089987 un te thirri tani se kam ardh qe 3muj e nse ma vazhdojn deri te kan fmija pushimin se jan n shkoll nse jo duhet me ardh pr me prit vizn pres sa m shpejt t kontaktoj me ty
jetmira (20/03/2012 15:18:47) jom feju para dy jave,po me intereson a duhet me hi ne test per gju per viz familjare
genta (20/03/2012 17:27:52) cim jom genta nga lipjani jom e interesuar me kry kursin te lutem ma sheno numrin e telefonit ne ket adres genta--0@hotmail.com te pershendes me rrespekt gebta
genta (20/03/2012 19:20:02) o burum ku e ke ble qat liber nese mundesh tregom ne adresen genta--0@hotmail.com
roni (20/03/2012 19:36:47) une muj met kry pun genta edhe meta qet libren ok
dardan (20/03/2012 19:44:51) Pse nuk jepni informata bre SHqiptar.A asht problem me ee dhan testin a duhet me mesu shum
roni (20/03/2012 19:50:29) po duet me msu po une edhe mundem me kry pun diqka
genta (20/03/2012 20:00:07) po roni a bon me ma shenu nr e telefonit ne e-mail adresen time te kontaktoj me ty
Minire (20/03/2012 23:32:12) cim jam minirja nse mun mem tregu aka ndryshu testi n ambasad aji i informum tkam shkru ma nalt nse mun mem kallzu pr test.
vlora (21/03/2012 13:25:35) roni flm shum prej teje se une ekom kry testin shum flm prej teje edhe jom tut prit memu lajmru
jetmira (21/03/2012 15:14:48) ju lutem nese dikush e ka kry testin tash frik le te ma shpjegon qka duhet me bo a ka shu ne kurs sa ka shku qfar libra duhen edhe a ashte e domozdoshme me dit krejt gjuhen holandeze apo veq qato qe jon ne librin qe po e shoh qe kan shenu ju lutna kush e ka dhan le te ma shpjegon qka duhet te boj me rrespekt jetmira
vlora (21/03/2012 16:12:21) po jetmira une ekom krye po mua nje djal mi kaqet librat edhe me kani mu shum ne ambasad shum me ka kry pun
jetmira (21/03/2012 18:38:35) vlora a mundesh me mu lajmru ne qet e-mail adres jeta_sweett@live.com me trego me gjersisht qysh
Minire (22/03/2012 23:02:37) cim nuk mu lajmrove nse mun mem kallzu se aka ndryshu nambasad testi se kam me hy tprshndes minirja.
Fatosi (23/03/2012 16:14:55) Pershendetje!
Ju lutem nese mundet dikush mem tregu a eshte e vertet qe per me marr vizen familjare per holand duhet me kalu testin e gjuhes,se dikush po thot po dikush jo,nese dikush e din sak le te tregon.
Me rrespekt Fatosi
Fatosi (23/03/2012 20:12:40) JU LUTEM NESE E DIN DIKUSH A ASHTE E VERTET QE DUHET ME HY NE TEST TEGJUHES PER VIZ FAMILJARE PER HOLAND LE TE ME TREGON
ME RRESPEKT FATOSI
roni (23/03/2012 20:39:21) po fatos duet me hin pa tjetr
FATOSI (23/03/2012 21:07:47) FALEMINDERIT RONI, PO TI A KE HI ,EDHE QFAR INFORMATASH MUNDESH MEM DHEN
Valentina (25/03/2012 18:53:34) a e din dikush mem tregu se a te thirrin vet ambasada a po duhet une me i thirr per daten e mbajtjes se testit, une kam lidhur kurore ketu dhe te gjitha dokumentet e nevojshme i kam rregulluar dhe me ka mbetur vetem testi
fatosi (25/03/2012 21:22:43) valentina a mundesh mem tregu a je shku ne kurs a qysh ke msu qe je pregadit per test edhe ku e ke ble qat librin me 100 pytje te lutem nese mundesh tregom
me rrespekt fatosi
roni (25/03/2012 21:25:48) fatos une muj meta qet libren shok
Xhavit (27/03/2012 12:48:19) kerkoj udhezime per aplikim per marjen e vizes per holande
nga zyra e qytetit te prishtines


Faleminderit
fati (07/04/2012 20:17:21) ju pershdes aka munsi me ndimu akam drejt me alpiku se une kam grun ne holand e akam drejt me alpiku per 3 muj me shku en holand kam edhe fmi a muj me apliku nese muj me dit flm nga ju
fati (07/04/2012 20:23:45) hello
fati (07/04/2012 20:25:55) hello fatos une kam librat e gjuhes holadese edhe jan 4 cd prej qatyne jan 100 pytje qato duhet me kalu per me jep testin nese don qe imella jem black-hand@live.nl ose le ketu kometin tregoj
FATOSI (08/04/2012 17:25:13) ok fati flasim ne msn e kam regjistru e-mailin ten pranoje
jeton (10/04/2012 00:13:31) Hey ku osht shkolla e holandishtes prishtin muni te ma jepni adresen dhe ku duhet ta jap provimin per holandisht ju lutum kthemna nje pergjigje ju pershendes tung
nehat (29/04/2012 18:24:48) tung a ka mundesi me dimu se ku gjindet vendi qe duehte te mesoj quhen hooladeze ose te jap provimin e gjuhes holladeze me tregom ku eshte ne shkup
valbona (24/05/2012 17:57:23) a ka mundesi me ma ttregu numrin e telefonit te ambasades holandeze ne shkup.sepse me duhet qe ta bej terminin per test.
Cimi (18/06/2012 23:19:07) Te nderuar,
Gjithqka qe Deshironi te dini rreth testit te gjuhes Holandeze Dhe kursit te gjuhes Holandeze, shkruani ne kete e-mail: shqip-holandisht@live.com,

me respekt,
BENI BERISHA (04/07/2012 21:56:50) Nese jeni te interesuar te filloni te mesoni gjuhen holandeze per te japur testin ne ambasaden holandeze, shume shpejt do te filloj nje grup i ri. Prandaj per me shume informata shkruani ne e-mail adresen: shqip-holandisht@live.com,


Beni Berisha
edona (26/07/2012 10:56:55) Pershendetje nese din dikush mem tregu aka ndryshu testi i gjuhes apo asht si perpara,se nje her e kam kry po me ka kalu afati po me duhet per zdyti me hi nese din dikush kush e ka dhan me frik testin mem lajmru ju pershendes sukses per te gjith klm
shpresa ademi (15/08/2012 15:48:07) Pershendetje jam e interesuar per kurs ne gjuhen Holandese a duhet me nje dat e caktuar a po vetm termin sa pyetje jam me rendesi te thuhen ju uroj pun te mbar
suad (28/09/2012 11:53:32) pershendetje.
deshta te ju pyes ne lidhje me aplikimin se si duhet te aplikohet per nje vize shengen ne holande. jam nga kosova dhe doja te di se qfar dokumenta kerkohen , esht fjala per nje viz mujore turistike. nese ka mundesi me shkruani ne email dhe mi sqaroni disa gjera. flm shume
fjolla (04/10/2012 17:14:07) ju lutum mem tregu dikush nese din se nese hin ne test te gjuhes ne ambasad ne maqedoni a mjafton qe testin me foto mi dit edhe njerin test me shkrim a mundem mi kalu me kaq testin ju faliminderit per pergjigjjeeeeee . edhe a asht e domosdoshme qe te kemi naj qertifikat te kursit flmmmmmmm shum ju lutem ma kthen dikush pergjigjjen nese din dikush rreth ksaj teme se si shkon tung nga fjolla
Arsim (14/10/2012 20:37:45) Te nderuar,
Kursi perbehet nga tri pjese:
1. KNS (njohuri per shoqerin holandeze - 100 pyetje me foto)
2. TGN (a. nazeggen, b. vragen, c. nazeggen, d. tegenstellingen, e. verhalen na vertellen.
3. GBL (a. worden lezen, b. zinen lezen, c. teksten lezen, d. zinen aanvullen, e. vragen beantworden.
Te tri pjeset duhet ti kaloni.
Per me shume informata me shkruani ne e-mail adresen: shqip-holandisht@live.com,
Pres reagime.

pershendetje....
teuta (26/10/2012 01:38:00) pershendetje , kam deshiren me apliku per nji viz ne holand po si mund te aplikoj ?
yllka (30/10/2012 19:30:34) po fjolla qysh em kontaktu me ty tregoj krejt qka duet se une ekom krye
Prizren (04/11/2012 12:08:12) KUSH ESHT INTERESUAR PER KURSE HOLANDISHT ::ESHT HAPUR NJE KURS NE PRIZRE.PER MASHUM INFORMATA KONTAKTONI...044623709
fjolla (13/11/2012 15:53:20) ok flm shum yllka qe add e jemja e munemi me kontaktu f_jolla_2@hotmail.com pres pegjigjje faliminderit shummm yllka
nina (20/11/2012 10:38:23) sa pike duhet mi pas per me kalu testin flm per pergjigjje
fitnete (20/11/2012 11:50:38) pershendetje per juve nese ka mundesi per vize turistike per holande qfare dokumnentacioni duhet per me apliku ne ambasaden e holandes me shkup tung nga fitneti
Arsim (22/11/2012 23:54:39) Per me kalu testin duhen keta poena:
a) Pjesa e I, Ne 30 pyetje me fotografi, 27 me i pas mire e kalon.
b) Pjesa e II, duhet ti kesh 26 poena e me shume
c) Pjesa e II, po ashtu 26 poena e me shume.


Ju pershendes
nina (24/11/2012 15:42:46) nuk e di sa asht e verte a e din kush se un kum ndegju qe prej 1 janari ka mu ban testi ma i lehte ne pytje edhe me ndrysh qmimi ne pages a mundet me kan e vertet faliminderit
beni (25/11/2012 19:00:47) jo nina nje soj veq pak ma ishtir dot boet
Prizren (02/12/2012 19:47:05) ju persh. te gjith ata qe deshirojn te vijojn kurs per gjuhen holandeze..siq e dim esht nje kurs ne pr. 1 her ne jav, por intenziv nuk esht ..tash esht hapur nje kurs ne prizren intenziv...kush esht i interesum te kontaktoj ne ket nr...044623709...ju mir presim....
Remzi Ujupi (02/12/2012 22:03:36) JU PERSHENDES TE GJITHVE KUR MBAHET FJAL PER LIBRA TE TESTIT APO(TOETJES) NE GJUHEN HOLLANDEZE MUNDNI TI GJENI NE BIBLOTEK KETU NE HOLLAND NESE KENI TE AFERMT INFORMOHUNI ME PERSONIN QE AI APO AJO JETON NE HOLLAND JU UROJ TE GJITHVE SUKSESE NE TEKST EDHE NE BASHKIMIN SA ME TE SHPEJT GJITH TE MIRAT
Arsim (02/12/2012 23:24:22) Te nderuar,
Ju informoj qe me daten 09.12.12 (e diele) do te filloj kursin e gjuhes holandeze me nje grup te ri. Te gjithe te interesuarit te shkruajn ne e-mail adresen: shqip-holandisht@live.com, Suksesi i garantuar. Sukses
Andriti (07/12/2012 09:42:56) Qfar dokometa duhet me pas per viz turistike ne holande.e kam familjen atje deshata me dite?
drita (07/12/2012 18:35:23) Pershendetje kam deshir te di aesht ber testi ne prishtin me dhan apo ne shkup esht nese e ka kry ma frik naj kush mem lajmru rreth testit ju deshiroj sukses gjithve
fitnete (20/12/2012 18:29:02) na intereson termini per aplikim te vizes holand shengen
AlbanX (07/01/2013 17:32:31) Ju lutem me tregoni se qfar duhet me dergu per viz turistike se ekam terminin e caktum po nuk me kan njoftu ende se sa duhet te paguaj dhe cfar dokumenta te dergoj flm per mirkuptim pres pergjigjjen tuaj ne email sa ma shpejt qe mundeni
kastriot matoshi (14/01/2013 15:07:43) A ka mundsi mem tregu ku muj me gjet n'kosovė kurs t'holandishtes kush e din ku gjendet ju lutem me tregoni n'email adress koti_xonushi@hotmail.com
Driton (06/02/2013 19:24:57) Jam i interesuar per nje kurs te holandishtes nese ka dikush ndonje numer apo adres ne tme tregon permes emailit ose ndonje numer te telefonit : dritoni_15@msn.com
fjolla (11/02/2013 18:10:48) qfare dokumeta duhet mi pas per vize bashkim familjar kush e din le te pergjigjet flm klm
Gezim (01/03/2013 16:38:56) A mundet dikush me na informu per qat kurs te gjuhes Holande dhe ku gjendet me hollsisht ne kit email"gzimazemi@live.com
besarta (20/03/2013 00:51:45) nje falenderim shkon per profin arsin per punen qe e ka bere gjate mbajtjes se kursit e pergezoj e pershendes besarta
besarta (21/03/2013 20:41:30) pershendetje arsim deshta met pyte a ka naj ndryshim per ne test ne ambasade prej vitit te kalum per ndonje informate ne kete email besarta_maloku@live.com Te pershendes.besarta
valja (26/03/2013 13:30:31) kush doni me gjet profin qe jap kurs ne fakultet ekonomik shkoni lypne arsim velun eddhe shkoni ne kurs tunfi valja mitrovica
besarta (28/03/2013 21:03:40) arsim tu kisha lute nje pergjigjje a ka ndonje ndyshim per provim a ke ndonje informate Te pershendes
Kremtim Pllana (04/04/2013 13:56:05) Kursi i gjuhes Holandeze tashme e 3 vite eshte duke u mbajtur edhe ne Mitrovice, pikerisht ne shkollen e gjuheve te huaja "Victoria School Mitrovice" te interesuarit munden te lajmerohen ne adresen e dhene, dhe ne numrin : 049-509-727 ose ne numrin fix 028-553-680
shabani (07/04/2013 13:30:25) pershendetje te nderuar!
Kush ka informata rreth kurseve qe i kryn arsimi dhe kontakti me te, ju lutem le te me kontakton bani111@hotmail.com
berat demiri (12/04/2013 11:34:53) un jom berat demiri nga gjilani deshta ni pytje si muna me kotaktu me irlanden se kam qen gjat luftes amuj mu kthy si te keni munsi mem tregu ju falmderit per mirkuptim
riza (01/05/2013 18:24:33) me jepni informata rrethe gjuhes holandeze ku edhe ne qfar qyteti te kosoves ka kurs holandisht
riza gashi (01/05/2013 18:29:29) une jame riza gashi kom qen ne holande prej vitit 1998 e deri 2002 e me kan kthy kom deshir te kontaktoj me ju si mund te kthehemi ne holande se atje kom 2 prinder e 4 vllezer jame i martuar e kom 1 femij djal eshte,jame nga komuna e istogut
Beni (12/05/2013 15:26:50) Te nderuar, Arsimin mund te kontaktoni ne e-mail adresen:
shqip-holandisht@live.com ose cimveliu@hotmail.com

pershendetje
Kaltrina (17/05/2013 14:30:08) Mfal pata deshir me dit se qka m mevojitet per me apliku per viz.
Arsim (26/05/2013 11:24:03) Te nderuar,
Ju informoje, se me daten 02.06.13 (e diele) fillon kursi i gjuhes holandeze me nje grup te ri. Nese deshironi te jeni pjese e ketij suksesi, ateher lajmrohuni ne kete e-mail adress: cimveliu@hotmail.com. Kursi do te mbahet ne Prishtine. Suksesi i garantuar.
Erza (11/06/2013 00:00:02) Mirmrama jam e interesuar te di rreth testit se a ka naj ndryshim a asht si u kan se e kam kry tucin niher po pershkak te pritjes me ka kalu afatu e kam per gut nese kish pas ndojkush naj info mem lajmru ju pershendes gjithve suksese
Arsim (08/07/2013 09:12:29) I nderuar,
Testit iu eshte bashkangjitur edhe nje pjesė, dmth pjesa III - Toets Geletterdheid en Begrijpend Lezen
A. Woorden
B. Zinnen
C. Teksten
D. Zinnen Aanvullen
E. Teksten met Vragen

Me respekt,
Arsim Veliu
cimveliu@hotmail.com
ymergim (18/08/2013 19:09:59) Ju lutem nese ka mundesi dikush mem ndimu me ma dergu nje numer te ambasades holandes ne shkup jam nga kosova po du me kontaktu permes telefonit per nje vul apostile se bashkshortja jeme e ka pasaporten e holandes dhe ka nenshtesi e holandes e per ket arsyje duhet me boh qertifikaten e konorzimit me vul apostile per me kthy mbiemer temin se osht mbiemer te vet ju lutem nese mundeni me ndimoni
gentjana (16/09/2013 10:59:55) A ka ndonje menyre per te bere testin si shembull me ane te internetit test shembull ?
genta (22/09/2013 21:52:33) pershendetje do te doja te dija se si eshte e gjithe proqedura ,dmth me detaje ,dhe nese eshte e mundur do te doja te dija nese testi zhvillohet nepermjet kompjuterit apo vetem telefonit ,faleminderit.genta
ajupolli (02/11/2013 14:20:08) A din dikush ku mundem me i gjete librat naar nederland ne kosove ? A ka nejkush qe don me i shite apo me i huazu.
agjensioni aria (02/11/2013 14:31:17) Ofrojme kurse per testin "inburgering nederland " nga libri NAAR NEDERLAND (libri me 100 pyetje).Ne poashtu ofrojme sherbime : perkthime holandisht-shqip-holandisht( perkthyes i autorizuar nga gjykata ) , kompletimin e dosjes per bashkim familjar dhe keshilla ne lidhje me vizen tuaj, sigurime, ankesa dhe te tjera sherbime sipas kerkeses. Keto sherbime ofrohen per vizita ne Belgjike Holande dhe Luxemburg. Per me shume informata kontaktoni ne nr telefonit 049100352 ose ne emailin : perkthimeholandisht@gmail.com
Florina Shala (28/11/2013 11:54:32) Ju pershendes jam interesuar ta caktoj terminin per viz turistike ne ambasaden e Holandes ne Prishtin. viza me nevoitet para dates 23.12.2013 dot thot me nevoitet per me shkue per festat e fund vitit. dhe qfar dokumenta tjera me nevoiten perveqpashaportes dhe garancionit. Ju pershendes.
violeta (20/12/2013 00:08:33) A ka ndonje menyre per te bere testin si shembull me ane te internetit test shembull ?
agjensioni aria (20/12/2013 13:59:39) Test shembull ka po nuk eshte i njejt si testi ne ambasade te holandes.
Nga data 11 janar fillon kursi intenziv i gjuhes holandeze "NAAR NEDERLAND " per me shume info lajmeronu permes emailit perkthimeholandisht@gmail.com , ose ne telefonin 37744111944 .
sabrije (23/12/2013 13:03:11) pershendetje per te gjith ,,, a,i kujtohet dikujt qe eka kry kursin tash qe ka mundesi me shkru si shkoj ecurija etextit jam shum eintresuar ju lutem kush din edhe nese nuk priton me shkrun ne ket faqe , ose nese din nej numer ne ambasad te holandes ne shkup se po du me fol jam per bashkim familjar ju lutem nese din dikush me lajmroni flm per mirkuptim
ARIA (08/01/2014 16:46:12) Sabrije,
Para se te aplikosh njehere duhesh te japesh testin per integrim i cili eshte i ndare ne tri pjese:
1. Njohja e shoqėrisė Holandeze (KNS),
2. Tė folurit Holandisht (TGN),
3. Aftėsitė e leximit e tė kuptuarit (GBL).
Per te kaluar testin duhesh ti kesh 26 pike ne cdo pjese. Per me shume informata ne lidhje me testin ju lutem na kontaktoni ne 044 111 944. Perndryshe ne do te fillojme se shpejti me kursin e rradhes ku do te jene te perfshire edhe testimet nga ana jone. Shpresoj te ju kem ndihmuar.
feti (09/01/2014 00:20:24) Hoi kush don me kalu testin e me ardh holland sa ma shpejt shkoni kurs te arsim veliu ne pr ato e kom kry un kursin edhe tash jom holland sukses tanve qao
leti (11/01/2014 18:41:27) sa kam perfundu kursin holandisht po kumunikoj leht me burrin tim n'holand per 6jave kurs intenziv jam e gatshe te hy ne test e falenderoj mesusen Mjellma per korreksin e saj ndaj grupi fat te mbare t'gjithve
violeta (12/01/2014 00:46:41) leti a mundesh mem tregu se ku je shku ne kurs ne pr apo ndoj ku tjeter munesisht mem tregu ta di s eedhe une jom e interesune per kurs te gjuhes holanzeze? flm per mirkuptim
feti (12/01/2014 14:24:03) Oj violeta shko kurs te profi arsim veliu edhe shum shpejt ki me ardh hollabd
leti (12/01/2014 14:41:10) violeta kursin e kam mbajt tek agjensioni "Aria "te Mjellma perball ambasades Belge ne Pr.nr tel 044111-944 per 6jav une tash veq po pres termin e testit te cilin jam e sigurt qe e jap se kemi msu ne libra te dedikuar per njohje te gjuhes"Naar Nederland"per mu seshte veq dhenja e testit por kam edhe kumunikim shume te mire kjo me ndihmon kur te mbrrij nholand me dy vajzat e mija.suksese tgjithve
feti (12/01/2014 14:50:29) Aha oki me vjen mir po me sa doket un ty jom kat njohh edhe kem nejt bashk kurs a je kan njo dy her te profi arsim ti se un tash qe pes muj jom holland
leti (12/01/2014 17:53:39) jo skam qen te Arsimi.Kam ndegju per Mjellmen dhe pasi e kom pa menyren se si punon kam prit derisa u bo grupi se besoj qe ja kisha dal tjeter kund kam gjet bashkpunim te pa kursyer.Ju faleminderit...fat te mbare!
ardi (12/01/2014 19:11:36) Falenderoj profesoreshen mjellma per te gjitha qe ka ba per neve.
binii (13/01/2014 22:17:29) Sa per gjuhen holandeze kush eshte i interesun ju propozoj me shku ne kurs te ''Aria'' prof. Mjellma eshte shum e zgjuar un kam than kurre ne jete ska me mujt me mesu ket gjuh po fal Mjellmes per 6 jave un po komunikoj shumm mire edhw njerzt familjar po habitem se sa shpejt e ka mesu gjuhen per test te integrimin jo vetem per test po edhe nHoland mos me mbet nrruge pa dit kurgja kshtu qe Mjellma ka arrit me na ba fiksu nkok ket gjuhe
Fadili (14/01/2014 22:30:29) Bini a mundesh mem tregu ku eshte saksisht vendi qe ke mbajt kurs?tregom perafersisht qka msojshi une jam feju qe1muj dhe jam i interesume per mi msu gjuhen se po thojn si testi ish i veshtir klb krejt
violeta (15/01/2014 19:06:55) bini aka mundesi em tregu se ku esht ARIA kuresi i gjuhes holandeze me saketsisht prof.Mjellma?nese mundesh em tregu flm shum pres pergjigjje?
ardi (15/01/2014 19:32:47) Fadil dhe Violeta lajmeronu te Mjellma ne ne numrin 044111944 sa kam ndegju une javen e ardhshme fillon kursi i ri.
agjensioni aria (15/01/2014 19:34:32) ARIA 
Adresa:Rr.Kuvendi I Bujanit nr.50,         
Taslixhe 1,10000 Prishtine
(perballė zyrės Belge)
Tel
agjensioni aria (15/01/2014 19:36:13) ARIA 
Tel
ARIA (15/01/2014 19:44:22) ARIA
Adresa:Rr.Kuvendi I Bujanit nr.50,
Taslixhe 1,10000 Prishtine
(perballė zyrės Belge)
Tel
ARIA (15/01/2014 19:47:34) Kursi i ardhshem do te filloj me daten 25 Janar 2014. Per me shume informata ju lutem kontaktoni ne numrat 044/111 944 ose 049/ 100 352 ose permes emailit pekthimeholandisht@gmail.com

Prof. Mjellma
binii (20/01/2014 10:26:19) Fadil edhe Violeta mundeni me ardh te agjensioni '' ARIA '' shpk perball ambasades belge rruga Tasligje kontaktoni ne kete nr 044111944 besoj qe keni me arrit qellimin me kalu provimin e gjuhe per bashkim familjar per ndryshe kursi fillon me 25janar edhe mundeni me ardh per informata ma te hollsishme ok besoj keni me mesu shum kollaj kaloni mire.Suksese..
binii (20/01/2014 10:34:24) Oo Fadil se harrova kemi mesu si shkruhet si lexohet si shqiptohet i kem perkthy tu mundu kem ba ushtrime shym po shum mire se krejt i zgjedh ne menyr shum tmira edhe kollaj i kem pas 3teste vlersuese gjat kursit edhe ato i kem kalu po na edhe shum gjera tjera kem mesu se prof donte qe atje kur shkojm mos me mbet nrrug po me dit qa po don ose nifar ndihme me ja kerku dikujt nrrug ose pa mar parasysh kemi mesu per historin e holandes edhe krejt qato qa i kem mesu na bin ntest pytjet prej mesimeve qe kem mesu edhe testi shum i leht ka mu kan se perderi sa i kupton qaty nkurs edhe atje besoj qe i din ok ishalla i kupton leht si une ok klm
agjensioni aria (24/01/2014 18:16:16) Njoftojme te gjithe te interesuarit se kursi intenziv i gjuhes holandeze fillon me 1 shkur 2014 per me shume informata lajmerojuni ne tel: 044 111-944 ose ne emal:perkthimeholandisht@gmail.com
sabrije (29/01/2014 20:57:19) , nese eshte dikush i interesuar me shku ne kurs te gjuhes holandeze e qe eshte nga Mitrovica dhe vushtrrija i preferoj me shku te profesori Kremtim Pllana ethem ket me bindje shum te lart se un kam qen nzense etina edhe fal punes se pa lodhur qe ka ba profi un kam kalu textin ne shkup me sukses shum te mir dje, keshtu per mes kesaj edhe nje her efalenderoj per punen dhe mundin qe ka ba , kush eshte i intersuar liririsht munet mu lajmru te profi ne victoria scdool.
edona (30/01/2014 22:50:01) sabrije urime testin edhe tlutem tregom se a ishte i veshtir si shkoj procedura sa ke msu ne kurs tregom se si po u pagujke teksti prej holande ti tregoj burrit se spo din qysh tlutem shkruj ta di se po du me shku s'shpejti dhe une...shume sukses e shpejt n'holand!
sabrije (31/01/2014 12:35:06) un jam kan 42 or ne kurs i kam marr edhe 10 or shtes kemi msu gjat 10 orve te fundit veq ecurin e textit ne shkup kemi ba i kemi ushtru apo perserit do texte , e atje burri jyt per mes telit ethirr ne ambasad te holandes tani ai i tregon , per mes policis po u dufke me komjuter me jav dergu te dhenat etuaja po edhe te burrit krejt edhe numrin personal te pasaportes tene e tani qaty po dufke me i pagu per mes gjirollogaris ata mas nje dite po ja kthejshin per meskomjuterit duhet me thirr prap me tel ne ambasad me pa terminin burri jyt e ti veq pasaporten edhe shkon , e sa per aty si zakonisht 30 foto duhet me u pergjigj pastaj ekemi pas e pjesa e dyt ka qen me lexu 18 fjali me i lexu edhe me ja gjet prej 3 fjalve ne fund cila eshte e sakt , edhe 3 msime me i lexu ne heshtje edhe me i dit pytjet ne te gjithin msim i kishum ka 4 pytje. dy tregime po ato nese din diqka masi ti thot ai munesh me than nese nuk din ska problem un njanin pak fjal kam dit ne te 2 jo valla . e pjesa e 3 ka qen 6 fjali me i perserit 6 pytje prap 6 fjali edhe 6 pytje edhe tegesteling fjal me kuptim te kundert i kemi pas krejt kjo ish drejt per drejt nga holanda , jam munu me te sqaru keshtu qe veq te uroj susksese
edona (31/01/2014 17:55:33) tfaleminderit shume sabrije qe mi sqarove kaq mire se disha qka e qysh une te arsimi kam majt kurs tfalenderoj pa mas e dashta dhe1pytje a po u dashke termin per mej legalizu dokumentat?qka po u dashke me pas per bashkim familjar klb e fmsh
agjensioni aria (05/02/2014 14:22:45) Kursi i radhes fillon prej 15 shkurt 2014 te gjithe te interesuarit le te lajmerohen ne tel 044111944, ose ne 049100352 si dhe permes emailit perkthimeholandisht@gmail.com
Fehmi Ahmeti (19/02/2014 01:56:17) Une ju kisha preferu te gjitheve te kerkoni ndihme nga profesori i gjuhes Holandeze Kremtim Pllana, me te vertet mua me ka ndihmuar shume ky njeri, sepse jo vetem qe ka qendruar ne shtetin Holandez dhe ka perfunduar shkollimin atje, por edhe sa i perket testeve dhe gjerave qe ju nevojiten ne testin ne shkup ka material, un ju preferoj sikur un vet qe kam qene dhe shume te tjere te cilet kan qene tek aj, mos te mendohen sepse asnjeri nga ne nuk kemi rene nga provimi


ju pershendes
Haki Mehmeti (19/02/2014 02:00:08) Un kom ni qe kursi i holandishtes qe pe man ky ne Mitrovic tash edhe ne Prishtine ka me u hap, un e kom kalu testin met paren tash jom ne Holand, edhe un jom kon te Kremtim Pllana, edhe met paren e kom dhon
Albi (21/02/2014 20:57:07) Te nderuar, para disa jave kam perfunduar kursin e gjuhes holandeze te Profesori Arsim Veliu, dhe javen e kaluar kam hyn ne test ne ambasaden holandeze ne Shkupe dhe e kam kaluar me poena shume te larte. E falenderoj profen per suksesin tim, sepse me te vertet din dhe eshte shume i suksesshem ne te mesuarit e gjuhes holandeze. Ju propozoj edhe ju te kontaktoni profen Arsim
[Reklamimi nuk ėshtė i lejuar]
Albi (21/02/2014 20:58:59) Numri i telefonit te prof. Arsim Veliu eshte 044/330-124
Fehmi Ahmeti (25/02/2014 22:26:24) Edhe un harrova qe ta ceku numrin dhe kontaktin e Prof.Mr.Kremtim Pllana

049/509/727

apo mundeni edhe me kontaktu nepermjet emailes : kremtimpllana@hotmail.com

ju deshiroje suksese, dhe une sinqerisht ju propozoje qe te shkoni dhe te vertetoheni ne ate qfare ai ju ofron.
VICTORIA SCHOOL, Prishtine (26/02/2014 11:00:00) Sot me 26.02.2014 fillon kursi i gjuhes holandeze ne Prishtine me Prof. Kremtim Pllana. Ata qe jane te interesuar per t'ju bashkangjitur grupit mund te paraqiten ne numrin 044 161 846.
ahmeti (27/02/2014 13:09:38) Une e kam Kry te kremtimi kam hi ne test ne ambasade e kam ra mu ka desht me marre ore shtese te tjeterkush se ai ka jetu ne holande po per kurs te integrimit nuk kish njohuri aspak
fjolla (27/02/2014 18:26:24) Kush mundet me me ndihmu rreth dokumentacionit se qfare dokumente duhet me i legalizu per bashkim familjar ne holande fjolla_001@hotmail.com
VICTORIA SCHOOL (28/02/2014 09:26:50) Pershendetje Ahmet. A je i sigurte se ke vijuar kursin te na, ne Victoria School? Emri yt nuk figuron ne listen e vijuesve tane te gjuhes holandeze. Na jep detaje te lutem per hire te korrektesise: ku dhe kur ke vijuar kursin te prof. Kremtimi?
SABRIJE (28/02/2014 19:43:03) nuk eshte evertet se per bes un ne mosh bukur te madhe edhe per her te par kam shku ne shkup dhe kam kalu me suskses edhe me te veret eshte profesionist per kurs profesor KREMTIM PLLANA , JAM FALENDERUS PER PUNEN QE KA BA
Fehmi Ahmeti (01/03/2014 00:44:28) O ti zotri ahmeti ti jaran po shihesh qe je arsimi ktu po mos u tut o burr se jo qe ko met ta marr punen prof Kremtimi po rrafsh e barabart buken e fundit ko me ta marr, ti leje emrin tond kur poston komente emos shko me emra falls me shkrujt, un i kisha preferu te interesuarit me bo krahasimin e kualifikimit qe te dy profesorav eeh te shikojm ky prof arsimi qe i del qe as vet mir se ka msu holandishten kur ka qene me organizata te kota ne holand
VICTORIA SCHOOL (01/03/2014 16:32:09) Falenderojme me respekt Sabrijen dhe Fehmiun per lavderimin e punes se mesimdhenesit Kremtim por ne mendojme se nuk ka nevoje te etiketojme askend dhe madje as nuk na intereson te dime se kush mund te fshihet prapa emrave tjere. Prandaj, ju lutemi qe mos te vazhdohet kjo teme. Arsimit te etiketuar ne i kerkojme falje ne emer te Fehmiut(nese ai nuk eshte autor i shkrimit njolloses per punen e mesimdhenesit Kremtim).
xhevdet cim (01/03/2014 23:21:17) Un jom kon te dy profesorat edhe te arsimi edhe te kremtimi, dyt mesiguri kur te shohin komentin tem kan mem njoft, un kom respekt per dyt amo sinqerisht po ju kallxoj se te arsimi osht pak problem me ni dit njavt edhe me ni grup aq tmadh me perparu dikush qe osht fillestar krejt edhe un masi e pat kry te arsimi e din edhe aj qe mu pat desht me marr nmitrovic edhe do or shtes, te kremtimi u kon menyr intezive veq njo me njo edhe shancat per sukses jon shum mat mdhaja sesa me kallabllal, edhe pllus asaj materialin qe e ka kremtimi te arsimi asniher pa se kom, un kom respekt per dyt amo ktu njerzit jon nzor edhe dojn veq me kalu e me ardh deri te viza, e permes kremtimit ma merr mendja qe e kan ma leht.
Fisi (02/03/2014 00:55:32) Pershendetje Xhevdet pse spo tregon ma shkurt dhe ma let qe don me shku te gruja ose te burrri shko intenziv te Kremtimi ne mitrovic dhe ja bon mirupafshim kosov, si un edhe ti edhe shum e shum te tjer.
Mjellma (07/03/2014 12:07:29) Kursi i radhes te profesoresha Mjellma do te filloj me 19 prill 2014. Te gjithe te interesuarit le te lajmerohen ne numrin 044 111-944 ose ne email adresen tone perkthimeholandisht@gmail.com . Pas perfundimit te kursit ne do te ju ndihmojme me dokumentacionin e duhur per regjistrim ne ministri, pagesen ne banke , takimin ne Ambasaden Holandeze ne Shkup.Te gjitha sherbimet qe i permendem jane ne qmim te kursit.
nora (11/03/2014 18:12:21) ju lutem tregomni se qfar dokumentash duhet me i pas per me bo bashkim familjar tregomni dikuh qe i ka kry qka duhet mem qu burri nga holanda e qka une ktu ju flm shume
agjensioni aria (18/03/2014 21:57:39) Agjensioni ARIA ( perball ambasades Belge) adresa:Kuvendi i Bujanit nr 50, mob:0037744111944,( VIBER),fax:0038138533345, bejme perkthime te te gjitha dokumenteve, HOLANDISHT-SHQIP-HOLANDISHT.
Arsim Veliu (19/03/2014 17:14:22) Tė nderuar,
Ju informojė se kursi i gjuhė holandeze pėr grupin e radhės fillon me datė 30.03.14.
Tė gjithė ata tė interesuar, qė dėshirojnė gjatė verė tė i bashkohen tė dashurve tė tyre nė Holandė, mos tė humbin shansin. Suksesi i dėshmuar dhe i garantuar tani e 5 vite.
Na kontaktoni nė numrin e telefonit: 044/330-124, ose nė e-mail adresen: cimveliu@hotmail.com.
Nora.H. (23/03/2014 21:06:00) ju lutem a din dikush qfar dokumenta duhet te legalizoj per bashkim familjar ju profa. te kurseve ju lutem me tregoni
agjensioni aria (24/03/2014 19:23:43) Nora per cilin shtet holande apo belgjije na kontakto permes emailit : perkthimeholandisht@gmail.com ose permes telefonit 044/111-944
selvetja (25/03/2014 12:46:10) jam Selvete.R dje e dhash testin nshkup.Per te gjith juve qe keni me hy ju them se pa stres per mua testi ke sikur nje perseritje gjat oreve msimore i perber nga 5 pjes.Tfaleminderit shum prof.Mjellma je qelsi i suksesit tim.Jo vetem sa per test po kam kumunikim shume te mire kjo me ndihmon kur te mbrrij nholand me dy vajzat e mija.Succes ...
aria (30/03/2014 09:55:55) [Reklamimi nuk ėshtė i lejuar]
gjakova (01/04/2014 16:04:52) pershendetje une e kam kalu testin pa dit as edhe ni fjal te vetme pa ba kurs hiq pa u msu as ni fjal.mir po ju qe dini diqka qe keni shku te pakten 1 her ne jav ne kurs dini me shum se une,qelsi per me dhan testin esht vetem lexoje mir qa thot doracakun qe ta jep ajo duesh mos mu blloku qat pyt fol palidhje, une po ju kallxoj drejt qe kom hi me kqyr qysh asht testi tani me vazhdu kurs mir po deshti fati kom fol veq kinezisht ja kom pershtat zanin pytjeve edhe ekomdhan 100% fotot edhe ka 40% ato dy tjerat folni diqka palidhje mos difshit ose nai fjal holandisht vetem kompiuteri e kap e analizon e vlersondot kaloni 1000%.... sa per holand kini mu merzit vllazen e motra se dita dites asht tu ba ma zi se kosov realitetin e shini kur vini vet duhet me punu veq per holanden,,, zoti na nidihmoft
gjakova. (03/04/2014 20:02:07) Pershendetje une e kam kaluar tekstin me shum shum sukses edhe ka qen shum tekst I thjesht sipas meje por kam kaluar shum mir ne ambasaden hollandeze. Dhe shum I falenderohem prefesoreshes se gjuhes hollandeze Mjellma jupolli.e cila me ka ber disa meaime shum te rendesishme ne gjuhen hollandeze. .. nese ka njeri te interesuar per gjuh hollandeze ja numri I personit. Mob.44111944.49100352.
selvetja (11/04/2014 15:46:38) gjakova tregom qfar dokumentash duhen per bashkim familjar se spo di qka duhe me legalizu tflm klb
Mjellma (13/04/2014 19:53:40) Kursi i radhes te profesoresha Mjellma do te filloj me 19 prill 2014. Te gjithe te interesuarit le te lajmerohen ne numrin 044 111-944 ose ne email adresen tone perkthimeholandisht@gmail.com
Numri i studenteve eshte i limituar.
H Shala (18/04/2014 12:07:56) Un e kalova testin me rezultat krejt mbi 40% edhe met kallzu drejt kurr as ni gjuhe se kom dit po jom kan te profesor Kremtim pllana dhe me ka ndihmu shum, aj njeri ne momentin kur dashta me lon e me u dorzu ma kthej vullnetin dhe mtha ti ko me dhon edhe pse je bukur nmosh, me ndihmen e profesorit un kom arrit edhe tash veq vizen e pres, zoti te beloft i nderuar dhe paq fat gjithmon
Shqipja (24/04/2014 13:36:08) Pershendetje, edhe une e kalova testin,shume lehte me eshte dukur, gjithcka ka shkuar mire. Por, gjithmone duke iu falenderuar profesoreshes Mjellma, qe e ka bere nje pune te palodhshme per ne... sukses te gjitheve!
Prof.Mjellma (17/06/2014 19:11:02) I njoftojme te gjithe ata qe jane te interesuar per kurs intenziv te gjuhes Holandeze qe kursi i ardhshem fillon me daten 12/korrik/2014 , te gjithe te interesuarit mund te lajmerohen ne tel 0037744111944 ose permes emailit: perkthimeholandisht@gmail.com
Prof.Mjellma (20/08/2014 11:21:28) I njoftojme te gjithe ata qe jane te interesuar per kurs intenziv te gjuhes Holandeze qe kursi i ardhshem fillon me daten 06/shtator/2014 ,dhe perfundon me 11/tetor/2014, te gjithe te interesuarit mund te lajmerohen ne tel 0037744111944 ose permes emailit: perkthimeholandisht@gmail.com
violeta (10/09/2014 16:35:13) pershendetje H SHALA si je shku te prof Kremtim Pllana a je kon intensiv apo si? mundesisht tregom te di se qysh ehst kursi intensin apo 1 her ne jav kam ndigju si esht ju litem kush e din me ktheni ni pergjigjje faleminderit klm.
Kremtim Pllana (14/09/2014 02:02:01) I njoftojme te gjithe ata qe jane te interesuar per kurs intenziv apo edhe grupore, te lajmerohen para dates 20/shtator/2014.Me 22 shtator do jete takimi i pare me grupin e ri dhe do startojm menjehere.

te interesuarit mund te lajmerohen ne tel 386-(0)49509727
Prof.Mjellma (02/10/2014 08:45:19) I njoftojme te gjithe ata qe jane te interesuar per kurs intenziv te gjuhes Holandeze qe kursi i ardhshem fillon me daten 01/nentor/2014 ,dhe perfundon me 06/dhjetor/2014, te gjithe te interesuarit mund te lajmerohen ne tel 0037744111944 ose permes emailit: perkthimeholandisht@gmail.com,gjithashtu mund te na ndiqni edhe permes facebook.

perkthime.dhe.kurse.holandish t@facebook.com
Prof.Mjellma (23/10/2014 21:11:57) Kursi i gjuhes Holandeze fillon javen a ardhshme me 01.nentor.2014 te gjithe te interesuarit le te lajmerohen permes telefonit 044111944 ose permes emailit : perkthimeholandisht@gmail.com
Kremtim Pllana (24/10/2014 00:49:05) Dua tju rikujtoje te gjithe atyre qe do tju nenshtrohen provimit te bashkimit familjar (Inburgeringsexamen) pas dates 31.10.2014 , se nga data 01.11.2014 provimi do te ndryshoje.
Provimi nuk do te mbahet me sikurse ka qene, dhe do te ndryshohen pothuajse te gjitha pjeset.

per me shume informata kontaktoni ne : 049 509 727
apo email adresen: kremtimpllana@hotmail.com
toni kanada (27/10/2014 21:46:39) pse o njerz nukpo aplikoni pr kanad.un qe nje vit jam ne kanada edhe punoj edhedhe un para nje viti kam apliku
visare (23/11/2014 20:29:10) hi pershendetje jam e interesune per kurs te gjuhes holandeze a ka mundesi dikush nga ju mem informu se kur starton grupi i ri per ket muja ose ne muajin dhjetor faleminderit pres pergjigjje
visare (10/12/2014 10:06:57) Pershendetje aka mundesime tregu dikush qe ka hi ne test edhe e ka kry per qka te pyesin me shum me tregu ok flm shkruani ketu pergjigjen ju lutem.
remi (11/12/2014 18:45:39) Visare testin un e kom dhon qitash me kto trejen, pjesa e dyt ka ndryshu krejt me krahasim qysh u kan, un kursin e kam ndjek te kremtimi edhe aj mka tregu tani se qka ka ndryshime te kto ojes, pjesa me foto kurgjo ska nryshim veq e dyta edhe e treta, kret me pc tash o testi.. prsh
Prof.Mjellma (12/12/2014 20:14:57) Kursi i radhe i gjuhes holandeze fillon me 18 janar 2015 , te gjithe te interesuarit mund te lajmerohen permes emailit : perkthimeholandisht@gmail.com ose permes telefonit/viber 37744111944 ju mirepresim
Besniku (13/12/2014 20:00:54) Nese jeni te interesuar per ta mesuar gjuhen holandeze ose nederlands, shpejt dhe mir me kontaktoni mua zotrin Besnik Ramqaj ne ket nr..044.309.352 ju falmimderit
rexha (01/01/2015 02:43:07) pershendetje remi,me vjen mire qe keni kalu testin,a ka mundesi nr e tel juj deshta me jy pyt qysh ka shku procedura e testit.
nazmi (10/01/2015 10:01:09) A ka mundesi dikush mem tregu se kur hin per test je vetm ama me grup qysh shkon procedura dhe a esht me let tashpermes pc a me fshtir dikush si eka kryju lutem me ktheni pergjigjje flm nga ju
Prof.Mjellma (14/01/2015 21:46:17) Kursi i radhe i gjuhes holandeze fillon me 24 janar 2015 , te gjithe te interesuarit mund te lajmerohen permes emailit : perkthimeholandisht@gmail.com ose permes telefonit/viber 37744111944 ju mirepresim
VICTORIA SCHOOL, Prishtine (15/01/2015 23:30:27) Njoftojme te interesuarit per kursin e gjuhes holandeze per bashkim familjar (me sistemin e ri) se sapo ka filluar grupi i ri me prof. Kremtim Pllana. Ne kete grup ka vetem edhe 2 vende te lira. Na kontaktoni ne nr. tel. 044 161 846 ose na shkruani ne email adresen victoria-holandisht@live.com.
shkupi-2015 (27/01/2015 20:01:29) pershendetje!! ju lutem kam nevoj per ndihme! ka nje kohe te gjate qe kerkoj kurs te gjuhes holandeze ne shkup,mirpo pa sukses,per dallim prej kosoves atje paska edhe mundesi zgjedhje per profesor,ndersa ketu tek ne nuk kemi fare,nese ka mundesi sidomos profesorat qe zhvillojn keto kurse ,ndoshta kan njohuri per ndonje kurs qe mbahet ne shkup,ju lutem le ti pergjigjen komentit tim...
VICTORIA SCHOOL, Prishtine (03/02/2015 23:20:52) Kane filluar regjistrimet per grupin e ri te gjuhes holandeze. Grupi pritet te filloje me mesim gjate muajit shkurt. te interesuarit mund te na kontaktojne ne nr. tel. 044 161 846 ose t'na shkruajne ne victoria-holandisht@live.com. Ju mirepresim.
Shkupi te kerkojme ndjese qe nuk mund te ndihmojme ne lidhje me kerkesen qe ke bere. Por, nese na shkruan ne adresen e mesiperme ne kemi nje propozim per ju.
Prof.Mjellma (18/02/2015 12:48:34) Kursi intenziv i gjuhes Holandeze fillon kete jave te shtunen me date 18.shkurt 2015 te gjithe te interesuarit te lajmerohen ne tel 044/111-944 ose permes emailit perkthimeholandisht@gmail.com
Prof.Mjellma (18/02/2015 12:50:02) Kursi intenziv i gjuhes Holandeze fillon kete jave te shtunen me date 21.shkurt.2015 te gjithe te interesuarit te lajmerohen ne tel 044/111-944 ose permes emailit perkthimeholandisht@gmail.com
Mjellma (07/03/2015 17:31:07) Perkthyese e autorizuar e gjykates per gjuhen Holandisht-Shqip-Holandisht per qdo dokument qe keni me perkthy informonu permes emailit: perkthimeholandisht@gmail.com ose mobilit 044111944 .
Ju lutem te keni kujdes se po bejne perkthime te falsifikuara keshtu qe nese keni nevoje per perkthim kushtoni kujdes vules ku duhet te shkruhet emri mbiemri i perkthyesit te autorizuar per gjuhen Holandeze - Shqipe
Erduan Neziri (12/03/2015 03:30:52) Pom qudit fakti ka u bonen gjithe kta perkthyes dhe profesora te gjuhes holandeze, kur un ne zyren Holandeze ketu kam pare vetem nje emer te nje profesori nga Mitrovica. Respekt per te gjith
Albani (13/03/2015 12:37:11) Kam nje pytje! a ka dikush cd per te mesuar gjuhen holandeze ,libren e kam po cd mu ka thy,kerkoj nje kopje me msime qe ka dikush le te me tregoj ja paguj! me rrespekt Albani
Mjellma (14/03/2015 14:37:23) Erudan me keq ardhje po te njoftoj po shko ne gjykate e merre listen e perkthyesve te autorizuar ne kosove per gjuhen shqip holandisht,ajo eshte ne e sakta.
mjellma (14/03/2015 14:38:58) Alban une i kam cd lajmeroju ne perkthimeholandisht@gmail.com ta jepi nje kopje.
Erduan Neziri (19/03/2015 01:45:50) Prej qe kom hy dhe kam lexuar komentet asnjehere emrin e plote tendin se kam pare znj.Mjellma, pika e dyt eshte qe tek ne, ne kosove e dim shume mir qysh vjen njeri deri te ni vule zyrtare, edhe tek e treta gjykate un spo di, po ti nese nuk je ne dijeni mundesh me shku te zoteri Boscha apo ndonje puntor tjeter aty edhe me shiku se ken e propozon ambasada Holandeze per mu pregadit per test. Pershendetje
Prof.Mjellma (24/03/2015 19:16:23) Z . Erduan nese je i interesuar per perkthime te dokumenteve Gjyqesore Holandisht-Shqip-Holandisht nga perkthyesi i autorizuar Gjyqesor qe ne kete rast jam une (nga viti 2005) atehere ju lutem na kontakto ne numrin 044111944 ose permes emailit: perkthimeholandisht@gmail.com, sa i perket kurseve, Ambasada e Holandes dhe e Belgjikes poashtu jane te informuar per sherbimet qe i ofroj.
Legalizimet e perkthimeve te perkthyesit gjyqesor mund te verifikohen ne Ministrine e puneve te jashtme, per me shume informata ju lutem na kontaktoni.
Per te gjithe te interesuarit kursi i radhes "NAAR NEDERLAND" fillon me daten 18 Prill 2015

Me respekt Mjellma Asllani Jupolli
Tina (01/04/2015 01:53:28) Pershendetje a ka munsi dikush mem tregu a ka kurs te gjuhes holandeze ne Prizren intensiv edhe ndonje numer ku muj me kontaku urgjentisht me duhet qe ka munsi dikush din mem tregu.?
Mjellma (04/04/2015 10:00:27) Tina une s di qe ka ne Prizren sepse kemi pase tri kandidate qe kan udhetu tek ne ne Prishtine per kurs lajmeroju ne telefon te jepim me shume informata 044111944
VICTORIA SCHOOL (04/04/2015 21:24:31) Njoftojme te interesuarit se sapo ka filluar grupi i ri kursit te gjuhes holandeze me mesimdhenesin Kremtim Pllana. Ēmimet me te volitshme ne qytet. Jeni te mireseardhur te provoni 1 jave falas. Na kontaktoni ne nr. tel. 044 161 846
Eldin Tahiri (13/04/2015 21:52:01) Pershendetje te perzemerta per te gjithe komentuesit dhe per te gjithe antaret e kesaj faqe.Une jam nje djale nga Podujeva dhe e kam perfunduar kursin e gjuhes holandeze ne Kosove gjegjesishte ne Prishtine me profesorin Kremtim Pllana. Dua tju keshilloi te gjithe te interesuarve qe te shkoni dhe ta mesoni gjuhen holandeze A1 per fillestar nga ky profesor dhe keni me dal mese te kenaqur sikurse edhe une qe jam nda nga ai shume I kenaqur per mesimin sjelljen dhe respektin ndaj neve nxenesve te kursit. Edhe une kam pas nevoj sikurse dhe te gjith ju qe jeni ketu me nevoj te madhe per kete kurs dhe gjuhen holandeze. Kontaktoni me te dhe do te bindeni edhe vete ne ate qe ua kam than une sepse edhe vet jam mese I kenaqur me metodate mesimore te profesor Kremtimit. Ua sugjeroi te gjitheve. Ju faleminderit dhe pershendetje. Paqshi shume fat me tutje.
agim galica (27/04/2015 15:29:32) Njoftojme te interesuarit se me dt. 04.05.2015 fillon me mesim grupi i ri i kursit te gjuhes holandeze. Gjendemi ne Prishtine, ne lagjen Bregu i Diellit. Ne jemi e vetmja qender e gjuheve te huaja ne Kosove qe e ofron kete lloj te kursit tani e 6 vite (me sukses te madh, te deshmuar edhe ne disa nga postimet e mesiperme). SUNNY HILL SCHOOL, Prishtine. FB. sunny hill school prishtina. Tel. 044 161 846 ose email victoria-holandisht@live.com.
Mjellma (17/05/2015 12:35:12) Kursi intenziv i gjuhes Holandeze fillon me date 30 maj 2015 te gjithe te interesuarit te lajmerohen ne tel 044/111-944 ose permes emailit perkthimeholandisht@gmail.com
hedija (25/06/2015 22:03:00) si mund ta gjej kursin holandisht per bashkim familjar ne mitrovic ju lutem aka munsi mem tregu
Agim Galica (06/08/2015 15:20:18) Hedije, nese ende nuk ke arritur te gjesh kursin qe ke kerkuar, ja numri i arsimtarit Kremtim: 049 509 727. Perndryshe ne nė Prishtine vazhdojme me kurse te holandishtes ne shtator.
Prof.Mjellma (21/08/2015 08:46:49) Kursi intenziv i gjuhes Holandeze fillon me 5 shtator 2015 te gjithe te interesuarit te lajmerohen ne tel 044/111-944 ose permes emailit perkthimeholandisht@gmail.com
Prof.Mjellma (01/09/2015 18:31:58) Kete te shtune me 5 shtator fillojme me kursin intenziv te gjuhes Holandeze , te interesuarit te lajmerohen, numri i studenteve eshte i limituar, per informata lajmerojuni ne Mob:Viber: 37744111944 ose permes Emailit: perkthimeholandisht@gmail.com
Me nderime Prof.Mjellma
Prof.Mjellma (01/09/2015 18:46:44) Perkthime Holandisht Shqip dhe anasjelltas nga perkthyesi gjyqesor.
Per me shume informata ne lidhje me perkthime ju lutem na kontaktoni ne :
Mob:Viber 37744111944 Fax: 38138533345,
Email:perkthimeholandisht@g mail.com
Adresa: Taslixhe 1, Kuvendi i Bujanit nr 50,
10000 Prishtine
Republika e Kosoves.
SUNNY SCHOOL (10/09/2015 20:12:54) Njoftojme te interesuarit se grupi i ri per kursin e gjuhes holandeze fillon kete te shtune, dt. 12.09.2015, ne ora 12.00. Adresa: Bregu i Diellit - Banesat e Hirta (rr. Vell. Gervalla). Tel. 044 161 846. Ju mirepresim.
jeta (21/09/2015 14:26:00) mirdita a di mem tregu dikush ku duhet mi legalizu dokukmentat qertifikaten e statusit martesor a duhet ne prishtin ne ministri apo ne maqedoni ne shkup ne ambasaden holandeze qe ka munsi najkush mem tregu qysh shkojn procedurat e shka duhet me bo
Prof, Mjellma (21/09/2015 14:59:32) Ju informojme se me 30 Tetor fillojme me kursin intenziv te gjuhes Holandeze , te interesuarit te lajmerohen, per informata lajmerojuni ne Mob:Viber: 37744111944 ose permes Emailit: perkthimeholandisht@gmail.com
Me nderime Prof.Mjellma
ARIA (21/09/2015 15:01:30) Jeta lajmeroju permes telefonit te njoftojme se qka duhet me rregullu prej dokumenteve.

Mob: 37744111944,ose permes emailit : perkthimeholandisht@gmail.com
kushtrim (27/10/2015 22:28:49) pershendetje deshta me bo nje pytje ktu paska komente te llojllojshme ma se shumti per holand kisha dasht me bo nje pytje qe 2 muj tezja ime ma ka dergu garancionin per ne finland po spo kom shanc me bo termin a kishi mujt mem ndihmu a ka tjeter kund ambasad te finalndes perveq ne prishtin po kom deshir em bo nje termin tasht per mujin nentor 2015 nese ka mundsii dikush shperblim ka ose veq mem tregu a ka ambasad tjeter kund perveq prishtines ju lutem pergjigjjen
Sunny School (27/10/2015 23:59:26) Njoftojme te interesuarit per kurs te gjuhes holandeze per nivelin A1 se grupi i radhes do te filloje ne javen e pare te muajit nentor. Adresa: Bregu i Diellit, Prishtine. Tel. 044 161 846.
Prof,Mjellma (06/11/2015 14:42:17) Ju informojme se me 14 nentor fillojme me kursin intenziv te gjuhes Holandeze , te interesuarit te lajmerohen, per informata lajmerojuni ne Mob:Viber: 37744111944 ose permes Emailit: perkthimeholandisht@gmail.com
Me nderime Prof.Mjellma
Sunny school (09/11/2015 13:40:23) Neser me dt. 10.11.2015 fillon grupi i ri per nivelin A1 te gjuhes holandeze. Per kete grup jane edhe 2 vende te lira. Ju mirepresim. Tel. 044 161 846/049 509 727. email: sunnyhillschool@outlook.com.
Sunny School (11/12/2015 21:49:57) Njoftojme te interesuarit per kursin e gjuhes holandeze per bashkim familjar se sė shpejti pritet te filloje grup i ri i gjuhes holandeze, me saktesisht ne pjesen e dyte te muajit dhjetor. Ne kete grup ka edhe 3 vende te lira. Ju mirepresim. Tel. 044 161 846 (Agimi)
BREGU I DIELLIT (Banesat e Hirta), PRISHTINE
Sunny School (25/12/2015 14:05:45) Grupi i ri i gjuhes holandeze eshte caktuar te filloje me 05.01.2016. Eshte edhe 1 vend i lire. Ju mirepresim. Gjithashtu, urojme te gjithe kandidatet e grupit te fundit qe kane dhene testin e bashkimit familjar dhe suksese e lumturi ne jeten bashkeshortore ne Holande.
Shkurte Morina (28/12/2015 14:01:44) Tung ju pershendes jam ne Holand qe 3 vite djemt dhe burri i kan pasoshat holandeze por un jo mua ma kan dhan komunja ktu numrin personan qe ne Holand thirret BSN por ministria po nthojn shko kryje kursin se un jom ardh me nje viz turistike e kam nje pyetje a esht i shtir kursi ne ambasad se un shumicen e fjalve i di e mi kuptu po po vet e kam shum vshtir te flas se shum gjuh e zorshme o dhe ku mij ktu ne Holand me marr at liber qysh quhet a ka ne Holand asi libre ju lutna kthemna pergjigjien klm
Vjoleta (03/01/2016 15:02:00) Po Shkurte ke liber ne Holland ne bibloteka te nl dhe kushtojn 100€ libri quhet Naar Netherland
Sunny School (04/01/2016 01:27:14) Nje njoftim per Shkurten: mos u nxito me e ble e librin sepse pritet nje lirim bukur i madh i tij. Do te kushtoje afro 25euro.
Dhe nje njoftim per ata qe jane te interesuar per kursin dhe testin e bashkimit familjar: ne grupin e ri, i cili fillon me 05.01.2016, nuk ka vende te lira. Grupi i ardhshem parashihet te filloje ne shkurt. Ju mirepresim. Tel. 044 161 846.
Shkurte Morina (04/01/2016 14:41:32) Flm shummmm po si eshte e mundur me kto pyetje ne liber nuk jam ka i kuptoj ku mund me dit nje kosovar me kend kufizohet HOLANDA kush esht mbreti e ku jeton qfar testi se ktu ne Holand as Kosoven nuk e din ku egziston e leje mo me kend kufizohet Kosova kur mpysin prej ku vjen ju tham prej KOSOVES nuk e din holandezt ku eshte Kosova sdin e kta dojn me dit nga na ku jeton mbretria e historija e Holandes e 80% nuk e din vet historin e pi neve po dojn me dit a
flm shummm nga ju klm
Arijeta (05/01/2016 22:15:02) Pershendetje te gjithve
Jam nje vajz nga prishtin dhe sa e kam perfundu kursin e gjuhes holandeze ne prishtin dhe pas nje rezulltatit te mire arrita me kalu edhe testin e gjuhes ne shkup nese jeni te interesu dikush qe te filloj kursin ju kisha kshillu te shkoni te profesor Kremtim Pllana eshte nje nder profesoret me te mire qe arrin gjithqka nga vetja per me kalu te gjith deri tasht sa jam kan aty kurs te gjith qe jemi kan grup jemi dal me suksese te mire dhe shum te knaqur Faleminderit shum Arijeta
albana gashi (05/01/2016 23:01:30) Pershendetje te gjithve jam Albana nga pz.un sa po kam perfnduar kursin e gjuhes holandeze jam nda shum e knaqne me profesorin Kremtim Pllana eshte nje nder profesoret me te mir qe jep gjithqka nga vetja per te arritur suksese te mira .prandaj ju keshilloj te gjithve atyre qe kan nevoj le te paraqiten ne ket nr.049509727 prof.Kremtim Pllama me respekt Albana
hedije (06/01/2016 01:05:23) Pershendetje nga Mitrovica kam shkuar ne kursin e gjuhės holandeze tek profesori Kremtim Pllana i cili ėshtė profesori i vetem ne Kosovė qe mund te ket sukses gjdo kandid qe drejtohet te ky profes do te ket shum shpejt sukses
fitore (06/01/2016 16:22:17) pershendetje nga fitorja jam nga deqani tashe sa kam perfondu kursin e gjuhes holandeze me sukses te profesori ma i mir Kremtim Pllana i cili dha maksimumin nga vetja qe kret grupi te kalojm testin ne ambasaden e shkupit ju keshilloje ata te cilet kan nevoj [per kurse te holandishtes te drejtohen te profesori i rrespektum Kremtim Pllana
Prof.Mjellma (12/01/2016 09:47:37) Ju informojme se me 05 Shkurt fillojme me kursin intenziv te gjuhes Holandeze , te interesuarit te lajmerohen, per informata lajmerojuni ne Mob:Viber: 37744111944 ose permes Emailit: perkthimeholandisht@gmail.com
Me nderime Prof.Mjellma
joni (20/03/2016 13:09:00) ju lutem a keni mundesi mail.e pro.kremtim pllanes me ma dhen? me respekt per te gjith
Victoria School (24/03/2016 01:32:31) Njoftojme te interesuarit se grupi i ri i gjuhes holandeze me Prof. Kremtimin fillon javen e ardhshme. Kete te shtune, me dt. 26.03.2016, eshte takimi konsultativ dhe caktimi i orarit. Ju mirepresim. Tel. 044 161 846.
Victoria School (05/04/2016 14:45:45) Jon, Prof. Kremtimin mundesh me e kontaktue ne kete numer: 049 509 727.
Prof.Mjellma (06/05/2016 15:03:44) Ju informojme se me 15 Maj 2016 fillojme me kursin intenziv te gjuhes Holandeze , te interesuarit te lajmerohen, per informata lajmerojuni ne Mob:Viber: 37744111944 ose permes Emailit: perkthimeholandisht@gmail.com
Me nderime Prof.Mjellma
Shkurte (18/05/2016 15:16:49) Ju pershendes e kam nje pyetje a mundem me gjet kurs veq per dy jav nuk kam koh ma shum librin me foto e di edhe shum fjal dij se jam qe 3 vite ne Holand po mduhet mu kthy per test ne ambasad ju lutem dhe jam nga prizreni dhe a ka ne prizeren nese jo ne prishtin dhe a mundet ndonje profesor per dy jav mem tregu rreth testit ju pershendes nga Holanda
Prof.Mjellma (18/06/2016 20:00:41) Pershendetje Shkurte ne kemi kurse intenzive lajmeroju ne Viber 37744111944 ose permes emailit perkthimeholandisht@gmail.com , te informojme me shume ne pergjithesi.

Mjellma
Prof.Mjellma (30/06/2016 18:19:30) Ju informojme se me 10 Korrik 2016 fillojme me kursin intenziv te gjuhes Holandeze , te interesuarit te lajmerohen, per informata lajmerojuni ne Mob:Viber: 37744111944 ose permes Emailit: perkthimeholandisht@gmail.com
Me nderime Prof.Mjellma
Lindita (01/09/2016 14:37:03) Pershendetje jam linda veq deshta ni pytetje per viz turistik 10 ditore per vitin e ri kuptohet fund festat e vitit sa koh duhet perpara me ba termini per viz ju faleminderit
Prof.Mjellma (19/09/2016 18:07:54) Prof.Mjellma
Ju informojme se me 1 Tetor 2016 fillojme me kursin intenziv te gjuhes Holandeze , te interesuarit te lajmerohen, per informata lajmerojuni ne Mob:Viber: 37744111944 ose permes Emailit: perkthimeholandisht@gmail.com
Me nderime Prof.Mjellma
tahire (23/09/2016 14:17:27) Jam e interesuar per ta caktuar nje termin per te aplikuar per vize ne Holande, ju lutem me njoftoni per daten e terminit dhe dokumentat qe duhet plotesuar per aplikim, me respect Tahire Haxholli.
Prof.Mjellma (01/12/2016 14:27:13) Prof.Mjellma
Ju informojme se me 10 Djetor 2016 fillojme me kursin intenziv te gjuhes Holandeze , te interesuarit te lajmerohen, per informata lajmerojuni ne Mob:Viber: 37744111944, 38649774138 ose permes Emailit: perkthimeholandisht@gmail.com
Me nderime Prof.Mjellma
ELONA (09/12/2016 01:15:09) Mfal a kish mujt mem dhan naj pergjigjje ma tqart najkush qe e ka kalu testin A1 se a ka pas shum pytje edhe a jon kan tvshtira???
elona (09/12/2016 18:09:27) A ka mundsi dikush me kthy pergjigjje ??
nese kishi mujt me kthy pergjigjjen mkishi ndihmu shum
Kremtim Pllana (25/12/2016 22:02:23) Pershendetje,

Ju njoftojme qe nga fundi i muajit janar do fillojme perseri me grupin e radhes "Nederlands als tweede taal"
Te gjithe te interesuarit mund te lajmerohen ne email adresen kremtimpllana@hotmail.com apo ne numrin 386 49 509 727.
Tani edhe me metodat me te reja (Projektor, ushtrime kompjuterike, lidhje te drejtperdrejt me kurse te gjuhes Holandeze ne Holand, e shum e shum te tjera.

Ejani dhe binduni sepse me ne ēdo gje eshte e mundur.


p.s Mund te me kontaktosh ne lidhje me provimin do mundohemi te ndihmojm aq sa kemi mundesi.
Prof.Mjellma (27/01/2017 16:54:23) Prof.Mjellma
Ju informojme se me 04 shkurt 2017 fillojme me kursin intenziv te gjuhes Holandeze , te interesuarit te lajmerohen, per informata, lajmerojuni ne Mob:Viber: 37744111944, ose permes Emailit: perkthimeholandisht@gmail.com
Me nderime Prof.Mjellma
Prof.Mjellma (27/04/2017 15:57:26) Prof.Mjellma
Ju informojme se me 13 Maj 2017 fillojme me kursin intenziv te gjuhes Holandeze , te interesuarit te lajmerohen, per informata, lajmerojuni ne Mob:Viber: 37744111944, ose permes Emailit: perkthimeholandisht@gmail.com
Me nderime Prof.Mjellma
Prof.Mjellma (22/06/2017 14:36:05) Ju informojme se me 8 Korrik 2017 fillojme me kursin intenziv te gjuhes Holandeze , te interesuarit te lajmerohen, per informata, lajmerojuni ne Mob:Viber: 37744111944, ose permes Emailit: perkthimeholandisht@gmail.com
Me nderime Prof.Mjellma
Prof.Mjellma (10/08/2017 12:14:17) Ju informojme se me 2 Shtator 2017 fillojme me kursin intenziv te gjuhes Holandeze , te interesuarit te lajmerohen, per informata, lajmerojuni ne Mob:Viber: 37744111944, ose permes Emailit: perkthimeholandisht@gmail.com
Me nderime Prof.Mjellma
Prof.Mjellma (09/11/2017 17:41:22) Ju informojme se me 25 Nentor 2017 fillojme me kursin intenziv te gjuhes Holandeze , te interesuarit te lajmerohen, per informata, lajmerojuni ne Mob:Viber: 37744111944, ose permes Emailit: perkthimeholandisht@gmail.com
Me nderime Prof.Mjellma
Prof.Mjellma (12/01/2018 19:58:16) Ju informojme se me 04 Shkurt 2018 fillojme me kursin intenziv te gjuhes Holandeze , te interesuarit te lajmerohen, per informata, lajmerojuni ne Mob:Viber: 37744111944, ose permes Emailit: perkthimeholandisht@gmail.com
Me nderime Prof.Mjellma
Prof.Mjellma (22/04/2018 21:46:14) Ju informojme se me 28 Prill 2018 fillojme me kursin intenziv te gjuhes Holandeze , te interesuarit te lajmerohen, per informata, lajmerojuni ne Mob:Viber: 37744111944, ose permes Emailit: perkthimeholandisht@gmail.com

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime