E hënë, 19.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Vepra e tij nuk përshkruhet me fjalë sepse cfar do që të thuash për shokun tim Fadil Vata është pak dhe nuk mjafton dot e as që mund ta përshkruan kontributin e tij.
Ahmeti: Vepra e Fadil Vatës nuk përshkruhet me fjalë

Sot u bënë 26 vjet që kur u nda nga ne Fadil Vata, njëri nga drejtuesit e Lëvizjes dhe shoku, bashkëveprimtari im me të cilin ndanim idealet e përbashkëta dhe bashkëorganizuam protesta, demonstrata si dhe rezistencën e viteve ’80.

Vepra e tij nuk përshkruhet me fjalë sepse cfar do që të thuash për shokun tim Fadil Vata është pak dhe nuk mjafton dot e as që mund ta përshkruan kontributin e tij.

Fotografia e mëposhtme nga viti 1989 bashkë me Fadil Vatën, Ahmet Haxhiun, Avdyl Mustafën dhe Shaban Mujën është një kujtim i rallë i ditëve në ilegalitet.

Lavdi përjetë,
AA

Publikuar: 26.04.2016 | 11:44
Lexuar: 716 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime