E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në Simpoziumin, i cili do të fillojë në ora 11.00, do të marrin pjesë emra eminent studiuesish dhe bashkëveprimtarësh të Demaçit, nga të gjitha trevat shqiptare.
Në UT Simpozium shkencor me temë: “Adem Demaçi: Atdhedashuria dhe intelektualizmi”
Sot në Amfiteatrin e Rektoratit të Universitetit të Tetovës dotë mbahet Simpoziumin shkencor me temë: “Adem Demaçi: Atdhedashuria dhe intelektualizmi”.

Në Simpoziumin, i cili do të fillojë në ora 11.00, do të marrin pjesë emra eminent studiuesish dhe bashkëveprimtarësh të Demaçit, nga të gjitha trevat shqiptare.

Simpoziumi do të paraprihet nga Ekspozita e Drenusha Palloshit nga Fakulteti i Arteve

Publikuar: 03.05.2016 | 10:50
Lexuar: 617 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime