E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Zëvendësministri Pollozhani e njoftoi ministrin Zharku edhe për pjesën e autostradës, në anën maqedonase, që lidh dy vendet, që do të jetë rreth 13 kilometra e gjatë.
Maqedonia do të ndërtojë autostradë për tu lidhur me Kosovën
Edhe Maqedonia do të ndërtojë autostradën për tu lidhur me Kosovën

Ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku, ka pritur sot zëvendësministrin e Transportit dhe Lidhjes të Maqedonisë, Faton Pollozhani, me të cilin ka diskutuar për çështje të ndryshme që janë në interes të të dyja shteteve, me theks të veçantë marrëveshjen për transport.

Zëvendësministri Pollozhani e njoftoi ministrin Zharku edhe për pjesën e autostradës, në anën maqedonase, që lidh dy vendet, që do të jetë rreth 13 kilometra e gjatë.

Të dyja palët i përgëzuan zhvillimet e transportit ndërmjet dy vendeve dhe theksuan thellimin e bashkëpunimit në fushën e transportit si dhe treguan gatishmëri reciproke për zgjedhjen e të gjitha çështjeve në këtë fushë.

Publikuar: 03.05.2016 | 12:42
Lexuar: 585 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:















Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime