E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kjo është madhështia e fotografisë. Ajo është shumë më shumë se vetëm një shkrepje e thjeshtë.
Madhështia e fotografisë

1. Puthja e një çifti në mes të protestës. Vankuver, qershor 2011


Të qënurit banorë të planetit tokë, na bën të jemi çdo ditë dëshmitarë të ndodhive të ndryshme.

Foto pafund shkrepen çdo ditë duke memorizuar momente e çaste jete. Por, ka disa foto, të cilat janë me të vërtetë të paharrueshme dhe na rrëmbejnë zemrën me një shikim.

Kjo është madhështia e fotografisë. Ajo është shumë më shumë se vetëm një shkrepje e thjeshtë.

Më poshtë po ju sjellim 24 foto të fuqishme nga e gjithë bota që do të thyejnë zemrën tuaj:
2. Qeni ulet pranë varrit të të zotit, i cili u nda nga jeta pas rrëshqitjeve masive pranë Rios në vitin 2011.
3. Një vajzë afrikane pjesë e një kopshti zoologjik! Një kopsht zoologjik njerëzor në Belgjikën e vitit 1958.
4. Një ushtar rus luan në pianon e braktisur në Çeçeni, 1994.
5. Një fëmijë përpiqet të ngrejë në këmbë të atin në gjendje të dehur.
6. Dëshpërim dhe turp, nëna nxori në shitje 4 fëmijët e saj në Çikago në vitin 1948
7. John F Kennedy Jr në funeralin e babait të tij, i cili u vra më 22 nëntor 1963
8. Pas 60 vitesh ndarjesh mes dy koreve, ai u takua me familjen, por për vetëm 3 ditë. Më pas, u ndan sërish.
9. Babai dhe djali në 1949, 2009 dhe 2011.
10. Një mik i ish-Presidentit Roosvelt duke luajtur muzikë gjatë funeralit të tij.
11. Një e ve e mbështetur në varrin e burrit të saj një ditë para përvjetorit të tyre të dasmës, 16 tetor 2013
12. Një njeri hidhet nga Qendra Botërore e Tregtisë, gjatë sulmeve të 11 shtatorit
13. Përballë kolonës së tankeve gjatë protestave në sheshin Tiananmen, 11 qershor 1989
4. Gazetari shpëton një fëmijë në luftën civile të vitit 1936
15. Një brazilian 12 vjeçar luan në violinë gjatë funeralit të mësuesit të tij.
16. Një fëmijë 7 muaj në një qendër ndihme në Kenia.
17. Ushtarët shpëtuar një vajzë 4-muajshe, e cila humbi për katër ditë pas cunamit në Japoni në mars të vitit 2011.
18. Përqafimi i fundit i një çifti që vdiqën pas shembjes së një fabrike në Bangladesh.
19. Një grua japoneze, e vetme mes rrënojave të cunamit të vitit 2011 që goditi Japoninë.
20. Ja çfarë fshihet pas një fytyre të lumtur maskoti, që të gjithë i gëzon.
21. Një zyrtar turk duke i tregon një copë buke fëmijëve armenë gjatë vitit 1915.
22. Një infermiere e Kryqit të Kuq, shkruan fjalët e fundit të një ushtari britanik gjatë Luftës së Parë Botërore.
23. Një veteran lufte në Rusi pranë tankut ku ai kaloi luftën.
24. Një murg lutet për një plak që vdiq, ndërsa ishte duke pritur trenin në Kinë.

Publikuar: 03.05.2016 | 14:25
Lexuar: 818 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime