E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në solemnitetin e rastit u tha se ky titull Demaçit i jepet për shkak të kontributit të madh që ai ka bërë për shqiptarët ndër vite.
Adem Demaçi – Doktor Nderi i Universitetit të TetovësTë mërkurën në Tetovë është nderuar me titullin Doctor Honoris Causa, veprimtari kombëtar Adem Demaçi.

Akademia solemne e organizuar me këtë rast në Universitetin e Tetovës, kishte mbledhur humë personalitete të njohura përfshirë ministrat e arsimit të Kosovës dhe Shqipërisë Arsim Bajrami dhe Lindita Nikolla, ish-kryeministri i Kosovës Bajram Kosumi, rektorët e UT-së dhe UEJL-së Vullnet Ahmeti dhe Zamir Dika, zëvendëskryeministrat Festim Halili dhe Arbër Ademi, ministra dhe zëvendësministra të kabinetit qeveritar, lideri i BDI-së Ali Ahmeti dhe deputetë e shumë personalitete të tjera.

Në solemnitetin e rastit u tha se ky titull Demaçit i jepet për shkak të kontributit të madh që ai ka bërë për shqiptarët ndër vite.

Publikuar: 05.05.2016 | 13:52
Lexuar: 742 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime