E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sivjet është 100 vjetori i lindjes së Esat Mekulit.
Dokumentar, në kujtim të shkrimtarit Esad Mekuli [video]


Në Ulqin u shfaq premiera e filmit dokumentar të prodhimit malazez kushtuar shkrimtarit të njohur shqiptar në hapësirat e ish-jugosllavisë, Esad Mekulit.

Siç bën të ditur “Zëri i Amerikës”, filmin e punoi Televizioni Publik i Malit të Zi në gjuhën malazeze dhe në të u ringjallen kujtimet e një personaliteti të letrave shqipe, i cili ndikoi fuqishëm në afirmimin e kulturave shumetnike në rajon.

Sivjet është 100 vjetori i lindjes së Esat Mekulit.

Autor i këtij dokumentari është shkrimtari Zuvdija Hoxhiq.

Publikuar: 09.05.2016 | 13:06
Lexuar: 770 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime