E hënë, 19.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ditën e nesërme vajza është dërguar në Klinikën Gjinekologjike në Pragë, ku i është ofruar ndihmë mjekësore.
Tmerruese: Shkupjanja e hedh foshnjen në konteiner dhe e vazhdon ekskursionin!
Një studente nga Shkupi në pikë-kalimin kufitar “Tabanoc” ka lindur foshnjën, ndërsa të njëjtën e ka hedhur në konteiner dhe ka vazhduar ekskursionin.

Sipas informacioneve të MPB-së, 23 vjeçarja ka qenë në muajin e shtatë apo tetë të shtatzënisë, megjithatë ajo ka vendosur të shkoj në ekskursion, transmeton SHENJA.

Më 29 mars rreth orës 11.30 në pikëkalimin kufitar “Tabanoc”, përderisa kanë pritur për kontroll, vajza ka ndjerë dhimbje në pjesën e barkut dhe ka shkuar në tualetin e pikëkalimit kufitar.

Në tualet ajo ka lindur foshnjën, ndërsa më pas atë e ka vendosur në kontenjer. Ajo është kthyer në autobus dhe ka vazhduar udhëtimin. Doganierët kanë vërejtur trupin e foshnjës, dhe më pas rastin e kanë denoncuar në SPB Kumanovë dhe pas hetimit intensive është ra në kontakt me organizatorët e ekskursionit.

Ditën e nesërme vajza është dërguar në Klinikën Gjinekologjike në Pragë, ku i është ofruar ndihmë mjekësore.

Pas mbarimit të ekskursionit ajo është arrestuar ndërsa më 18 prill është dërguar për kontrolle shtesë mjekësore.

Mes tjerash, njoftojnë nga MPB, hetimi ka treguar se pa marrë parasysh datën e lindjes, foshnja e porsalindur do të kishte mbijetuar nëse do të kishte lindur në kushte adekuate.

Kundër vajzës është ngritur kallëzim penal për “vrasje të fëmijës gjatë lindjes”. /SHENJA/

Publikuar: 12.05.2016 | 12:40
Lexuar: 476 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime