E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ishin më shumë se 15 000 vetë në aeroportin Drive që panë “bishën” 600-tonëshe që ulej.
Aeroplani më i madh në botë
Këto janë fotografitë e aeroplanit më të madh në botë që u ul për herë të parë në Australi. Me këtë rast, mijëra persona u mblodhën për të parë dhe fotografuar Antonov An-255 Mriya, që u ul në Perth ditën e dielë.

Ishin më shumë se 15 000 vetë në aeroportin Drive që panë “bishën” 600-tonëshe që ulej.

Zëdhënësja e aeroportit të Perthit, Fiona Lander, tha: “Është hera e parë që një An-225 vjen në Australi dhe njerëzit nuk e humbën mundësinë për ta parë nga afër”.

Aeroplani u nis nga Praga (Republika Çeke) ditën e premte dhe shkoi në Australi për të transportuar një gjenerator miniere 117-tonësh.
Antonov An-255 Mriya

Publikuar: 16.05.2016 | 12:17
Lexuar: 1439 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime