E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Çmimi i dizelit mbetet i njëjtë dhe do të jetë 47 den/l, ndërsa çmimi me pakicë i Vajit ekstra të lehtë për amvisëri do të do të jetë 35,50 den/l.
Benzinat lirohen për gjysmë denar, dizeli i pandryshuarBenzinat prej sonte në mesnatë lirohen për gjysmë denar, ndërsa dizeli dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri mbeten të pandryshuara.

Në pajtueshmëri me vendimin më të ri të Komisioni Rregullator, EUROSUPER BS-95 do të shitet me çmim nga 62 den/l, ndërsa EUROSUPER BS-98 me çmim prej 64 den/l.

Çmimi i dizelit mbetet i njëjtë dhe do të jetë 47 den/l, ndërsa çmimi me pakicë i Vajit ekstra të lehtë për amvisëri do të do të jetë 35,50 den/l.

Çmimi me pakicë i mazutit rritet për 0,929 den/kg dhe prej tani ai do të shitet me çmim prej 19,464 den/kg.

Çmimet e reja janë në pajtueshmëri me çmimin më të lartë mesatar të naftës së papërpunuar në tregun botëror gjatë periudhës së kaluar 14-ditëshe, si dhe kursit më të ulët të denarit në krahasim me dollarin.

Publikuar: 16.05.2016 | 14:12
Lexuar: 657 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime