E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në programin e koncertit janë kompozimet e Glinka, Mendelson, Berlioz, Paganini. Dirigjent i korit dhe orkestrës është Sasha Nikollovski- Gjumar.
Universiteti Cirili dhe Metodi shënon 67 vjetorin e themelimit

Universiteti Shën Cirili dhe Metodi sot do ta shënojë 67 vjetorin e themelimit.

Akademia solemne do të mbahet në orën 20 në Teatrin popullor të Maqedonisë, ku fjalim do të mbajë rektori i Universitetit të Shkupit Velimir Stojkovski, ndërsa do të performojë kori "Dragan Shuplevski" në Fakultetin e arteve muzikore në kuadër UCM.

Në programin e koncertit janë kompozimet e Glinka, Mendelson, Berlioz, Paganini. Dirigjent i korit dhe orkestrës është Sasha Nikollovski- Gjumar.

Aktivitetet me të cilat e shënon patronatin, UCM i filoi mbrëmë me koncert të Shoqatës akademike kulturore-muzikore "Mirçe Acev" në Shtëpinë e ARM-së.

Publikuar: 19.05.2016 | 11:29
Lexuar: 650 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime