E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Banori i Parc Farm do të paguajë një qera vetëm 1 paund në vit për 10 vite me radhë dhe duhet të kujdeset për fermën.
Ferma 1 milion paund mund të bëhet e juaja vetëm për 1 paund
Trusti Ndërkombëtar i Britanisë së Madhe ka nxjerrë në treg një fermë me një vlerë një milion paund vetëm për një paund.

Prona ndodhet në majë të Great Orme pranë Llandundo të Uellsit.Sipërfaqja e fermës është më shumë se 344 hektarë e ka 500 dele, si dhe pamje mahnitëse nga deti.

Organizata britanike e ka nxjerrë në shitje fermën me këtë çmim në përpjekje për të mbrojtur këtë peisazh dhe habitat të brishtë të rajonit.

Trusti Ndërkombëtar kërkon një “hero ferme” me “pasion për natyrën, njerëzit dhe shumë dele”.

Banori i Parc Farm do të paguajë një qera vetëm 1 paund në vit për 10 vite me radhë dhe duhet të kujdeset për fermën.

“Për t’i dhënë asaj apo atij një fillim të mirë dhe mundësitë më të mira për sukses, po i heqim presionin financiar,” shpjegon për Independent menaxheri i organizatës William Greenwood .
Ferma 1 milion paund mund të bëhet e juaja vetëm për 1 paund
Ferma 1 milion paund mund të bëhet e juaja vetëm për 1 paund

Publikuar: 19.05.2016 | 16:23
Lexuar: 895 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime