E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sipas statutit të shoqatës qellimet janë tërësisht humanitare dhe veprimtaria do të fokusohet në projekte kullturore, humanitare dhe infrastrukturoe.
Formohet Shoqata humanitare e fshatit Sellarcë ë Epërme
Me iniciativë të mërgimtarëve nga fshati Sellarcë e Epërme ësht formuar shoqata humanitare për këte fshatë.

Mërgimtarët në mledhje shprehen vullnetin dhe deshirën për të vepruar bashkë në menyrë që suksesi të jetë sa më i madh.

Sipas statutit të shoqatës qellimet janë tërësisht humanitare dhe veprimtaria do të fokusohet në projekte kullturore, humanitare dhe infrastrukturoe.

Në mledhjen e parë janë zgjedhur poashtu organet e shoqatës. Kryetar për mandatin e parë njëvjeçar do të jetë Amet Beqiri, sekretar Azmir Selmani, nënkryetar Fekredin Beqiri dhe revizori shoqtës ësht zgjedhur Florim Sali.

Me këtë iniciativë edhe Sellarca e Epërme rradhitet tek fshatrat që përmes organizimit në mërgatë veprojnë për të mirën e vendit tyre.

Në këte drejtim edhe kryetari Beqiri thekson që „Menyrat për të ndihmuar vëndlindjen tonë jan të ndryshmë.

Me rëndesi ësht që ne si mërgimtarë e kemi përgjegjësi morale dhe kombëtare angazhimin për vëndlindjen tonë.”

Në këte drejtim shoqata bën apel tek gjithë bashkfshatarët në Zvicër që ti bashkängjiten kësaj nisme.

Publikuar: 20.05.2016 | 16:00
Lexuar: 2338 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime