E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Nesër pasdite, sip qëndron në kumtesën e DPHM-së, kushtet biometeorologjike do të jenë veçanërisht të këqija.
Biometeo: Plogështi dhe dhimbje te meteopatët


Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike (DPHM) informoi se sot dhe nesër kushtet biometeorologjike do të jenë të këqija dhe se kushtet klimaterike do të ndikojnë mbi meteoropatët.

Në orët e mesdites sot, sipas DPHM, te një numër i madh i njerëzve është e mundur paraqitja e kokëdhembjes, por edhe e dhimbjeve në gjum shpinë dhe qafë. Në orët e mbrëmjes është e mundur një numër më i madh i njerëzve të ndjejnë plogështi, ndërsa te disa është e mundur të paraqitet ndjenjë e peshës së rëndë në kokë. Në orët e mbrëmjes dhimbjet janë të karakterit reumatik, por edhe aot të cilat janë prej ndryshimeve artitrike do të jenë më intensive.

Nesër pasdite, sip qëndron në kumtesën e DPHM-së, kushtet biometeorologjike do të jenë veçanërisht të këqija.

Në orët e paradites pritet paraqitje e shpeshtë e kokëdhembjes, dhimbje në gju, në shpinë dhe në qafë. Në orët e pasdites pritet paraqitje e shpeshtë e plogështisë së përgjithshme, ndërsa tek disa do të paraqitet edhe njenja e peshës së rëndë në kokë. Në orët e mbrëmjes dhimbjet janë të karakterit reumatik, por edhe ato të cilat janë nga ndryshimet artritike do të jenë më të gjata, qëndron në informacionin e DPHM-së.

Publikuar: 23.05.2016 | 16:02
Lexuar: 496 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime