E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Temë e bisedimit ishin aktivitetet për rekonstruktimin e largpërçuesve ekzistues dhe të atyre të reja në territorin e Maqedonisë.
Ministri Driton Kuqi takoi drejtorin e MEPSO-s
Bëhet fjalë për takimin e parë të përbashkët, me iniciativë të ministrit të ekonomisë, me qëllim të prezantimit të gjendjes të projekteve aktuale të përbashkëta dhe vërtetimin e dinamikës së realizimit të tyre.

Drejtori i MEPSO-s Spasov e njoftoi ministrin Kuqi me projektet të cilat janë realizuar, por i prezantoi edhe aktivitetet vijuese të sistemit shtetëror të distribuimit si dhe projektet të cilat janë planifikuar për periudhën e ardhshme, ndërsa kanë të bëjnë me ndërtimin e largpërçuesve interkonektiv, dhe atë me Republikën e Shqipërisë, Republikën e Kosovës dhe vendet tjera.

Temë e bisedimit ishin aktivitetet për rekonstruktimin e largpërçuesve ekzistues dhe të atyre të reja në territorin e Maqedonisë.

Kuqi dhe Spasov vënë theks të veçantë edhe përgatitejve të Samitit të Parisit, veçanërisht në sferën e masave të buta në energjetik; lektrikë, balancimin ndërkufitar dhe obligimet tjera që rrjedhin nga anëtarësimi i Maqedonisë në Bashkësinë Energjetike.

Publikuar: 26.05.2016 | 16:22
Lexuar: 641 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime