E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Është një gabim që të gjithë bëjmë, por ka disa ushqime të tjera që na mbajnë zgjuar gjatë natës.
Ushqimet më të mira dhe më të këqija për gjumin
Të gjithë na ka ndodhur të zgjohemi në 3 të mëngjesit, duke mallkuar veten për atë filxhanin e pestë të kafes.

Është një gabim që të gjithë bëjmë, por ka disa ushqime të tjera që na mbajnë zgjuar gjatë natës.

Ja cilat janë 10 ushqimet më të mira e të këqija për gjumin tonë:

Të mira:

1-Oriz

2-Fasule dhe fara kungulli

3-Qershi

4-Banane

5-Tërshërë

6-Çaj jeshil pa kafeinë

Të këqija:

1-Kafeinë

2-Alkool

3-Ushqime me erëza

4-Vakte me shumë yndyrna

Publikuar: 31.05.2016 | 23:40
Lexuar: 532 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime