E hënë, 19.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Pastaj, e hedhim pak brum aq sa të krijohet një petë e hollë me trashësi prej 1mm. Pallaqinkat piqen në të dyja anët. Kështu vazhdon derisa të harxhohet i tërë brumi.
Pallaqinka për mëngjes, recetë e shpejtë
Një recetë e shpejtë dhe e shijshme për mëngjesin tuaj.
Përbërësit:
5 vezë,
gjysmë litre qumësht
pak kripë
1 sheqer vanilje
1 filxhan kafeje vaj
400 gram miell
Përgatitja:
Së pari tunden vezët pastaj shtohen: qumështi, vaji, kripa, sheqeri i vaniles e mielli dhe tunden të gjitha. Tigani për pallaqinka, pasi ngrohet më parë, lyhet me pak vaj.

Pastaj, e hedhim pak brum aq sa të krijohet një petë e hollë me trashësi prej 1mm. Pallaqinkat piqen në të dyja anët. Kështu vazhdon derisa të harxhohet i tërë brumi.

Lyerja e pallaqinkave bëhet sipas dëshires tuaj dhe mbështjellen në formë roleje dhe vendosen në pjatë.
Ju bëfshin mirë.

Publikuar: 01.06.2016 | 20:48
Lexuar: 454 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime