E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Baskerfest 2016 tradicionalisht edhe këtë vit është i mbështetur nga qyteti i Shkupit.
Teatri rrugor


Me shumë performime rrugore, pika basker dhe performansa muzikore, teatri rrugor nën qiell të hapur "Baakerfest" edhe këtë vit prej 10 deri 19 qershor do t'i argëtojnë vizitorët e sheshit të qytetit "Maqedonia" në Shkup dhe në më shumë qytete në vend.

Mes artistëve të sivjetm rrugorë, informojnë organizatorët, janë emra si instalimi udhëtues artistik "Blink Circus", shou i "Mr. Copini", perforimi origjinal dhe kreativ skenik "Ome dual", performuesi artistik "Mr. Buginganga", "tronditësit" "Cotzani and Wendy", master manipuluesi brazilian „Diogo Alvares“, palaço „Vinyl Burns“ dhe të tjerë.

Baskerfest 2016 tradicionalisht edhe këtë vit është i mbështetur nga qyteti i Shkupit.

Publikuar: 06.06.2016 | 14:17
Lexuar: 689 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime