E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Janë hasur edhe tre drejtues të cilët gjatë kohës së drejtimit së motorit, mopedit ose motoçikletës nuk kanë përdorur kasketën mbrojtëse.
Në nëntë aksidente pesë të lënduarGjatë ditës së djeshme në rajonin e SPB-së Shkup kanë ndodhur nëntë aksidente, prej të cilave katër janë me pasoja të dëmeve materiale dhe pesë janë me pasoja të lëndimeve trupore, në të cilat lëndime kanë pësuar pesë persona.

Ashtu siç njofton për MIA-n inspektori i pavarur, Dragan Veljanoski, dje gjatë kontrollit të pjesëmarrësve në komunikacion, nga ana e policisë së komunikacionit janë zbuluar dhe sanksionuar një numër i madh i shkeljeve.

Njëzet drejtues nuk i kanë respektuar kufizimet e shpejtësisë së lëvizjes, dy shoferë e kanë drejtuar automjetin nën ndikim të alkoolit, katër shoferë kanë kaluar në dritë të kuqe të semaforit, tetë persona gjatë drejtimit të automjetit nuk e kanë përdorur rripin e sigurisë ose kanë përdorur celular gjatë drejtimit së automjetit.

Janë hasur edhe tre drejtues të cilët gjatë kohës së drejtimit së motorit, mopedit ose motoçikletës nuk kanë përdorur kasketën mbrojtëse.

Me ndihmën e automjetit special gjatë ditës së djeshme janë larguar 74 automjete

Publikuar: 08.06.2016 | 12:20
Lexuar: 1065 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime