E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ky çaj i përgatitur nga banatet mund të të bëjë mrekulli për problemin tuaj!
Nëse keni problem me gjumin, pini caj bananeje
Në qoftë se vuani nga çregullimet e gjumit dhe nuk flini të paktën 7 orë gjumë gjatë natës, duhet të dini se ky problem shkaktohet nga stresi, depresioni dhe ankthi.

Qetësuesit apo pilula të ngjashme, nga një zgjidhje e mirë për problemin tuaj, mund të kthehen në një faktor të rrezikshëm dhe mund të përkeqësojnë situatën, duke ju çuar në gjumë të dobët ose pagjumësi.

Ky çaj i përgatitur nga banatet mund të të bëjë mrekulli për problemin tuaj!

Bananet, së bashku me lëkurën e tyre, janë të larta në magnez dhe kalium. Magnezi është jashtëzakonisht e dobishëm në rastin e çrregullimeve të gjumit dhe siguron relaksim.

Sigurohuni që të përdorni 100% banane organike, të cilat janë të pastër nga kimikatet dhe pesticidet.

Ky çaj është i thjeshtë për t’u përgatitur, ju keni nevojë për vetëm 10 minuta, dhe duhet ta konsumoni atë para se të shkoni për të fjetur.

Përbërësit:

1 banane organike

Një tenxhere të vogël me ujë

Një shkop kanellë

Metoda e përgatitjes:

Së pari prisni skajet e bananes, zhvisheni atë dhe vendoseni në një tenxhere me ujë të vluar, së bashku me lëvozhgën. Lëreni të vlojë për 10 minuta, dhe pastaj kalojeni në kullorëse. Shtojini pak kanellë dhe pijeni para se të shkoni për të fjetur.

Frutin e mbetur mund ta përdorni për të përgatitur një ëmbëlsirë e shijshme. Çaj banane është një mënyrë shumë e mirë për të trajtuar problemet e gjumit, ajo është plotësisht e natyrshme, e sigurt, dhe e dobishme. /shëndeti.com.al

Publikuar: 08.06.2016 | 16:08
Lexuar: 700 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime