E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Gjithsesi, nëse ju keni ndërmend të humbisni kilogramë, ka disa ushqime që ju ndihmojnë më tepër se disa të tjerë
Çfarë të konsumoni para e pas palestre për të rënë në peshë
Çdo kush e di se kombinimi i një diete të balancuar e të shëndetshme me ushtrimet të rregullta i bën mirë trupit tuaj.

Gjithsesi, nëse ju keni ndërmend të humbisni kilogramë, ka disa ushqime që ju ndihmojnë më tepër se disa të tjerë

Para ushtrimeve
Arra - Ato ruajnë nivelin e sheqerit të balancuar për një periudhë të gjatë.

Vezë - Ajo ka vlera të shumta ushqyese, siç është vitamina D. Kjo e fundit sipas disa studimeve, promovon humbjen e peshës.

Pas ushtrimeve
Proteina - Nëse merrni një sasi të vogël proteinash nuk do të rrezikoni të shëndosheni, vetëm sa do të rindërtoni trupin pas ushtrimeve lodhëse.

Salmon - Është një nga gjerat më të mira për të ngrënë, veçanërisht nëse dëshironi të qëndroni të shëndetshëm.

Perime - Sigurohuni që salmonin ta shoqëroni me shumë perime të ndryshme si brokoli apo spinaqi.

/ Top Channel

Publikuar: 18.06.2016 | 23:51
Lexuar: 616 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime