E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Pianisti ka si qëllim që të tërheqë vëmendjen për ngrohjen globale në një nga rrugët më të veçanta të mundshme, siç është muzika në mes të akullit.
Performanca në mes të Arktikut

Pianisti Ludovico Einaudi ka luajtur në piano në një platformë lundruese në mes të Oqeanit Arktik. Ky projekt është pjesë e fushatës “Save Artic”.

Pianisti ka si qëllim që të tërheqë vëmendjen për ngrohjen globale në një nga rrugët më të veçanta të mundshme, siç është muzika në mes të akullit.

“Kjo më pëlqeu sepse është një eksperiencë e pazakontë sepse mund të ndjesh pastërtitë dhe brishtësinë e kësaj zone”, tha Ludovico Einaudi.

Kjo video mbyllet me lutjen për të shpëtuar Arktikun.

Publikuar: 21.06.2016 | 17:40
Lexuar: 819 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime