E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Drejtoresha e shkollës tha se ata e kishin planifikuar vetë këtë veprim, ndaj ajo është kaq e prekur.
Nxënësit ngadalësojnë vrapin, që shoku i sëmurë të fitojë garën
Kjo video kaq prekëse jo më kot është një nga historitë më të lexuara në botë.

Fëmijët e një shkolle fillore në Angli vendosën që të dalin të gjithë të dytët në një garë vrapimi, duke lejuar shokun e tyre me sindromën Daun që të fitojë medaljen e artë.

Ata u lidhën për krahësh, duke befasuar të pranishmit.

Drejtoresha e shkollës tha se ata e kishin planifikuar vetë këtë veprim, ndaj ajo është kaq e prekur.

Nëna e djalit me sindromën Daun tha se ai është në qiellin e shtatë nga gëzimi.

Publikuar: 23.06.2016 | 12:40
Lexuar: 1713 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime