E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Njerëz që përpunojnë fotot e tyre apo edhe të natyrës duke dhënë idenë e së pamundurës, jo gjithmonë e arrijnë përmes kompjuterit.
16 foto të cilat nuk do i besoni se janë të vërteta


Na ndodh shpesh që në nivel miqsh, por edhe në rrjete të ndryshme sociale të biejmë pre e manipulimeve të fotove.

Mund të duket e vështirë për t’u imagjinuar, por truket e photoshop-it ekzistojnë edhe në realitet.

Njerëz që përpunojnë fotot e tyre apo edhe të natyrës duke dhënë idenë e së pamundurës, jo gjithmonë e arrijnë përmes kompjuterit.

E në fakt ka disa fenomene të cilat mund t’ju bëjnë konfuzë rreth realitetit të fotos, por gjithçka lidhet me momentin e shkrepjes së aparatit, apo edhe me atë që mund quhet si "manipulim i realitetit", si p.sh rasti i balenës fluturuese që në fakt është vetëm një balonë ajri.

Por ka edhe fenomene natyrore që mund të shkaktojnë “shtrembërimin e realitetit” duke bërë të pamundurën të mundur, ky është edhe rasti i shtrembërimit të shinave të trenit në Zelandën e Re pas një tërmeti.
 foto të cilat nuk do i besoni se janë të vërteta
 foto të cilat nuk do i besoni se janë të vërteta
 foto të cilat nuk do i besoni se janë të vërteta
 foto të cilat nuk do i besoni se janë të vërteta
 foto të cilat nuk do i besoni se janë të vërteta
 foto të cilat nuk do i besoni se janë të vërteta
 foto të cilat nuk do i besoni se janë të vërteta
 foto të cilat nuk do i besoni se janë të vërteta
 foto të cilat nuk do i besoni se janë të vërteta
 foto të cilat nuk do i besoni se janë të vërteta
 foto të cilat nuk do i besoni se janë të vërteta
 foto të cilat nuk do i besoni se janë të vërteta
 foto të cilat nuk do i besoni se janë të vërteta
 foto të cilat nuk do i besoni se janë të vërteta

Publikuar: 24.06.2016 | 12:23
Lexuar: 982 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime