E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Këto ndihma të siguruara nga projekti i IHH Holandë u shpërndanë në degët në Shkup, Tetovë, Gostivar, Kumanovë, Veles, Berovë dhe Kratovë.
Vazhdojnë aktivitetet e Ramazanit të 'El Hilal'-it

Ashtu siç ishte e paralajmëruar, “El Hilal”-i këto ditë shpërndau kontingjentin e katërt të ndihmave të Ramazanit.

Ndihma përbëhet prej artikujve ushqimorë. Bëhet fjalë për ndihmë për gjithsej 475 familje në Maqedoni, të cilat si nevojtarë janë të evidentuar në listat e degëve.

Këto ndihma të siguruara nga projekti i IHH Holandë u shpërndanë në degët në Shkup, Tetovë, Gostivar, Kumanovë, Veles, Berovë dhe Kratovë.

Për të qenë pjesë e realizimit të projektit, në Maqedoni qëndroi edhe përfaqësuesi i kësaj organizate, z.Ismet Naj.
Vazhdojnë aktivitetet e Ramazanit të 'El Hilal'-it
Vazhdojnë aktivitetet e Ramazanit të 'El Hilal'-it
Vazhdojnë aktivitetet e Ramazanit të 'El Hilal'-it

Publikuar: 01.07.2016 | 10:47
Lexuar: 585 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime